Yabancı Dizi Tavsiyeleri - Yabancı Komedi Dizi Tavsiyeleri

En İyi Yabancı Diziler Buluşması - Yabancı Dizi Tavsiyeleri İleri Kafalar


Okurlarımızın ve Ekşi Sözlük gibi forum türevi sözlüklerden edindiğim araştırmaların sonucunu sizlere kısaca belirtmek isterim. En iyi yabancı diziler listesinde yer alan liste çoğu forumlara bakılarak listeye dahil edilmiştir. En iyi yabancı diziler listesi için listemizdeki bütün filmler kendi görüşüm ve çeşitli sözlüklerden elde edilen yorumlara göre düzenlenmiştir. Yabancı dizi tavsiyeleri yaptığımız bu özgün listeyi sizlerle paylaşmak isterim. Umarım yapmış olduğum yabancı dizi tavsiyeleri işinize yarar.


En iyi yabancı diziler çokça adından söz ettirdiği için yorumlardan alınması daha ilgi çekici olacağı kanaatindeyim. Harika dizi tavsiyeleri ile sizlere büyük tavsiyelerimizi detaylı incelemek için yabancı dizi önerileri listemizi baştan sona okumanızı tavsiye ederim.


1. Daredevil - En İyi Yabancı Diziler İMBD Puanına Göre 


İzlerken epey bir keyif aldığım dizi olduğu için ve takipçileri tarafından büyük bir ilgiyle bahsedildiği için ilk sıraya uygun gördüm. Hobi olarak takip ettiğim Ekşi Sözlük entrylerinde gördüğüm kadarıyla sözlükçülerin en sevdiği yabancı dizi listesi olarak adlandırılması epey bir dikkatimi çekti. Gelen yorumlarda olumlu olunca sizlere bunu iletmek istedim.


Daredevil, konusu itibariyle bir bilim kurgu üzerine oluşturulmuş Marvel karakteri olarak kör bir adamın kısacası süper kahramanlık fasa fisosunu anlatıyor. Şaka bir yana gerçekten başarılı bir yabancı dizi olduğu için paylaştım. Karakter normalde bir avukat gibi basit bir yaşam sürerken gerçek suçla nasıl baş ettiğini izleyebilirsiniz.


İzlemek İçin Tıklayın


 [caption id="" align="aligncenter" width="320"]daredevil Dizi Önerileri - Daradevil[/caption]

2. Sex Education - En İyi Yabancı Diziler Listesine Yeni Diziler Eklenmeli


Son zamanlarda özellikle Netflix yapımı dizilerin çok dikkat çekmesiyle birlikte dizinin adı itibariyle mi bilemem ama Sex Education dizisi epey bir dikkatimi çekti. Yaptığım araştırmalar sonucunda diziyi izledim. En iyi yabancı diziler listesine yazdığım için bazı kişiler şaşırabilir.


Ancak amacım şuydu: İnsanların bilinçlenmesine neden olan bir gencin yaşamı olarak diziye bir göz atmanızı tavsiye ederim. Küçümsemeyin çok ilginç gerçekten.


Sex Education, gerçekten yabancı dizi izliyorum çok entelim havalarında takılan çoğu kişinin tatmin olabileceği bir dizidir. Dizi, annesi ve babası ayrı olan bir gencin annesinin mesleği sayesinde (annesi bir evlilik terapisti ve seks uzmanı) büyük bilgilere hakim bir hikayesini oluşturuyor. En iyi yabancı diziler arasında sayılabileceğini düşündüğüm bu dizi daha yeni sezonunu yayınlamadı. Ancak bir göz atmaktan zarar gelmeyecektir.


İzlemek İçin Tıklayın[caption id="" align="aligncenter" width="320"]yabancı dizi izliyorum çok entelim En İyi Yabancı Diziler Nelerdir - Sex Education[/caption]

3.  House - The Doktorlar :)


House, bir hastahanede yaşanan dramatik ve komik olayların bir araya gelmiş olduğu çok garip bir dizi. Gerçekten insanı ekranları başına kitlemeyi başaran bu dizi aslında bir zamanlar ülkemizde demo olarak gösterime girdi. Doktorlar... Bütün sezonlarının Ramazan ayı boyunca yayınlandığı dizinin aksine bu dizi biraz daha farklı işleniyor. En iyi yabancı diziler listelerinin her birinde rastladığım bu diziyi ne yazık ki Kutsi ve Ela aşkı olmadığı için izlemiyorum... :)


House İzlemek İçin Tıkla


 [caption id="" align="aligncenter" width="320"]En iyi yabancı diziler Yabancı Dizi Tavsiyeleri - The House[/caption]

4. Lucifer


Tanrının oğlu olduğunu söyleyen bir delinin yer yüzünde kendisinin şeytan olduğunu iddia etmesiyle ve gerçekten öyle olmasıyla başlıyan bir dizidir. Saçma bir giriş oldu... Ancak Lucifer son zamanların şu an en iyi yabancı diziler arasında fazla dikkat çektiğini düşünüyorum.


Ancak son sezon finalinde diziyi Netflix'e sattıkları için midir? Bilinmez ama gerçekten çok kötü bir sezon finali yapıldı. Polisiye yabancı diziler arasında sayılan bu dizi aslında bir nevi absürt komedi olarak da görülse bence hakkıdır.


Lucifer Hemen İzle [caption id="" align="aligncenter" width="215"]çok sevilen diziler En Çok Sevilen Yabancı Diziler - Lucifer[/caption]

5. Hakan:Muhafız - İlk Türk Netflix Dizisi


Belki de bu listeye aldığım için çoğu kişi garipseyecek ama gerçekten Türkiye'deki dizi sektörüne bir darbe olduğunu düşündüğüm dizidir. İlk Türk Netflix dizisi olarak bilinen Hakan:Muhafız Çağatay Ulusoy'un başarılı oyunculuğu ile birlikte Türkiye'de de 45 dakikalık dizi yapılabileceğini bizlere göstermiş oldu.


Film konusu itibariyle eski çağlardan beri gelen bir geleneği barındırıyor. Babadan oğla geçen bir durumu özetleyen bu dizinin ikinci sezonu merakla beklenmeye devam ediliyor. Spoiler vermemek için anlatamadım...Hakan Muhafız Full İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="320"]netflix dizi tavsiyeleri İlk Türk Netflix Dizisi - Hakan: Muhafız[/caption]

6. Arrow 


Tam bir klasik yabancı dizi serilerinden birisi olan Arrow, başarılı ve zengin biri olan Oliver Queen'in kaybolması ve tekrar ortaya çıkışıyla birlikte nasıl birine dönüştüğünü özetleyen bir yapımdır. Cidden keyif alarak bir dizi izlemek istiyorsanız. Heyecanı yaşayabileceğiniz yabancı diziler listenize bu diziyi de alın derim.


Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında sayılan bu dizi günümüzde hala popülaritesini korumaya devam ediyor. Kimse gücenmesin bozdu etti diye lakırtılara ama kolay bir senaryosu olmamasına rağmen çok başarılı bir dizidir kendisi.


Arrow Full İzle[caption id="" align="aligncenter" width="220"]Arrow İzleyicisi en çok diziler - Arrow[/caption]

7. Blue Mountain State


Keşke bizim okulda böyle olsaydı diyebileceğiniz bir başka dizi tavsiyem!!! Kesin izleyin şüphe bile etmeyin. Not: Aile yanında açarsan ölürsün... Tam bir gençlik dizisi olan ve özenilen hayatların yaşandığı yabancı diziler arasında Blue Mountain State ilk sırayı taşıyor.


Üniversite hayatını ve Amerikan futbolundan bağladığı noktalar ile dikkat çeken dizi 3. sezonda Amerika bile kaldıramadığı için yayından kaldırıldı. :)


Blue Mountain State Hemen İzle


 [caption id="" align="aligncenter" width="320"]cinsel sahneleriyle ünlü yabancı diziler cinselliğin abartıldığı diziler - Blue Mountain State[/caption]

8. Narcos 


Anlatmama gerek var mı bilmiyorum ama  Pablo Escobar'ın hayatından özenilerek yapılan bu dizi de çok ilginç günleri yaşayabileceğiniz bir atmosfer var.


Dünya genelince en iyi yabancı diziler imbd puanlarına göre büyük bir rekor elinde tutan Narcos kitlesi bakımından çok sevilen diziler arasında sayılıyor.


Tahminime göre bu diziyi sizlerde en iyi yabancı diziler listenize kesinlikle dahil edersiniz. Adeta şiir gibi dizi valla.


Narcos İzle[caption id="" align="aligncenter" width="250"]en iyi 10 yabancı dizi listesi en iyi yabancı diziler listesi - Narcos[/caption]

9. Preacher - Bende Aziz Olsam İyidi


Azizlerin ruhuna... Diye Allah'a emanet çekilmiş tam bir şirk dizisi... Preacher, cehennemden ve cennetten kaçan çok önemli bir silahın dünyada neler yapabileceğine dair bir dizidir. En iyi yabancı diziler listesi falan dinlemem diyorsanız. Bu diziyi izleyin harbi müptelası olacaksınız.


Preacher gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listelerinde son zamanlarda yavaş yavaş yerini almaya başladı. Ancak çok geniş bir kitleye hala ulaşamasa da izleyen en bi sevdiği yabancı diziler arasına çoktan girmeyi başardı bile. Bu yüzden şüphesiz sizlerin de denemesini tavsiye ederim.


Preacher Full İzle [caption id="" align="aligncenter" width="215"]en çok izlenen yabancı diziler en ilginç yabancı diziler - Preacher[/caption]

10. Death Note - Anime Ama Deneyin Be


Harbi uzun zamandan beridir anime önerisi yapmıyordum. Death Note izlememiş olan bir animeci var mı bilemem ama yabancı dizilere çok düşkün biriysen kısaca oku:


Azrail'in elinden kaçan bir defter ile birlikte insanlığın eline düşmesiyle yaşanan bu tanrıcılık oyununun ne denli bir farklılığı olduğunu izlerken görebilirsiniz. Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler listesinde olmasa da bence rahat en iyi animeler arasında yerini alabilir. Ki bir kişi bile itiraz etmeyecektir. Çünkü valla sağlam be...


Death Note İzle


 [caption id="" align="aligncenter" width="212"]en çok izlenen animeler en iyi animeler - Death Note[/caption]

 

11. Blindspot 


 

Şüpheli bir kadının meydanda bir anda ortaya çıkması ve çırılçıplak olmasıyla araştırmalara başlandığı ve büyük bir suçun aydınlatılmaya çalışıldığı bir dizidir. Blindspot, herkesin sevebileceği yabancı diziler arasında yerini alıyor. En iyi yabancı diziler listelerine bir anda giren bu diziyi epey bir yorum aldığı için inceledim.

 

Ancak diziyi hiç izlememe rağmen hakkında gerçekten epey olumlu yorumlar yapıldığı için listeye dahil ettim. Peki, dizi izlerken tavsiye ettiğim herhangi bir site var mı gibi sorularda sizden sosyal medya üzerinden geldi. Ancak ne yazık ki herhangi bir reklam amacı taşımadığımız için bu konuda bir şey söylemem doğru olmayacaktır.

 

Ancak bilindiği üzere yabancı dizi izleme uygulamaları günümüzde sıkça kullanılmaya başlandı. Android ve İOS için özel geliştirmeler yapılmaya hala devam ediliyor.

 [caption id="" align="aligncenter" width="182"]en kaliteli yabancı diziler Başarılı Yabancı Dizi - Blindspot[/caption]

 

12. Scream Queens 


 

Bir cinayet merkezi gibi oluşturulan üniversite de sezon sezon yeni kızların katılmasıyla farklı bir amaçlar taşınmaya başlanıyor. İşte bu amaçlar doğrultusunda işlenen cinayetler hem korku hem de komik anlar yaşatıyor. Mutlaka izlenmesi gereken yabancı dizileri incelerseniz. Bu dizinin çeşitli platformlarda örnek: onedio gibi yerlerde yayınlandığını görebilirsiniz.

 

Harika bir liste oluşturmak için Scream Queens'de oldukça farklı bir dizi olabilir. En iyi yabancı diziler listelerinizde yer açın kraliçeler geliyor :)

 


 


[caption id="" align="aligncenter" width="182"]ilginç dizi tavsiyeleri Fantezi Konuları Olan Yabancı Diziler - Scream Queens [/caption]

13. Crazzy Ex Girlfriend


Rebecca'nın hırsı ve hayatı yaşama arzusu ile birlikte evinden ayrılmasıyla başlayan dizi de Rebecca hayatının aşkını aramaya başlıyor. Ancak ne derece başarılı olduğunu düşünebilirsiniz. Pek bilinmez...


Crazzy Ex Girlfriend konusu itibariyle çok basit gibi görünse de oldukça komik sahnelere ev sahipliği yapıyor. Komedi yabancı dizi tavsiyeleri için bir başka yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


İzlemek İçin Tıkla


 [caption id="" align="aligncenter" width="320"]komedi yabancı dizi önerileri Komik Yabancı Dizi Önerileri - Crazzy Ex Girlfriend[/caption]

14. Limitless


Brian Fitch'in uyuşturucuyu ilk kez denemesiyle başlayan bir dizidir. Limitleri Zorla filmini tam olarak uyarlayamasalar da başarılı oyuncu sayesinde diziyi de sevmeyi başarıyorsunuz. İlk 3-4 bölüm biraz sıkıcı oluyor. Ancak arap atı gibi olan dizilerden olduğu için biraz geç açılıyor.


Hemen İzlemek İçin Tıkla [caption id="" align="aligncenter" width="213"]en başarılı yabancı diziler Sınırları Zorlayan Yabancı Dizi Tavsiyeleri - Limitless[/caption]

15. Hereos Reborn


Olağan üstü insanları bir araya getiren bu dizi de kişilerin nasıl bir değişim yaşadığına bizzat şahit olacaksınız. Üstelik sadece 13 bölümden meydana gelen bu dizi sizleri ekranları başına kitleyen yabancı diziler arasında sayılıyor.


Hereos Reborn, izleyebileceğiniz mini yabancı diziler arasında bulunduğu için bir günde hemen bitirebilirsiniz. İsterseniz ilk olarak bu seçenekten başlamayı tercih edebilirsiniz.


Heroes Full İzle[caption id="" align="aligncenter" width="240"]dizi izle Dizi Önerileri - Heroes[/caption]

16. Fringe - Yabancı Dizi İzleme Çılgınlığı


Dünya çapında başlayan yabancı dizi izleme çılgınlığı Türkiye'de de etkilerini hissetirmeye başladı ki artık yabancılar Türkiye ile birlikte dizi çekmek istiyorlar. Neyse asıl konumuza geri dönelim. Ne diyorduk. Fringe... İşte Fringe de nasıl desem yine tam pir polisiye dizilerinden birisi. FBI tarafından dünyada gerçekleşen sıra dışı olayların araştırılmasının konu edinilmiştir. Gerçekten bütün listelerde en iyi yabancı diziler arasına girmişken almamak asla doğru olmayacaktı. Bu yüzden diziye yer vermek istedim.


Özellikle başarılı ve büyük yapımlardan biri olan FOX tarafından yayınlandığı için bile sadece dizinin kalitesinden emin olabilirsiniz. Bir şans vermeyi deneyebilirsiniz.


Fringe Hemen İzle[caption id="" align="aligncenter" width="320"]pek sevilen diziler en çok izlenen yabancı diziler - Fringe[/caption]

17. Narcos:Mexico - Biyografik Yabancı Diziler


Pablo Escobar'ın 8. madde de belirttiğimiz dizisini izledikten sonra Narcos:Mexico dizisine Narcos'u bitirdikten hemen sonra başlayabilirsiniz. Escobar'ın ölümü üzerine oluşan yeni dünya da Meksika'daki kartelleri inceleyen bu dizi gerçekten de Narcos'u aratmıyor.


En bilindik yüzleriyle yabancı dizi tavsiyeleri için sürekli olarak güncellemelerden de haberdar olmak için sitemi takip edebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Mail olarak içerik güncellemeleri ve yenilikler tarafınıza mail ile iletilecektir.


İzlemek İçin Hemen Tıkla[caption id="" align="aligncenter" width="320"]Narcos:Mexico En iyi yabancı diziler - Narcos:Mexico[/caption]

 


 


 


18. My Name İs Earl


Yakın zamanda izlemeye başladığım bu dizi en iyi yabancı diziler listesinde yerini almayı kesinlikle hak ediyor. Diğer dizilere nazaran komedi unsuru üzerine kurulu olan My Name İs Earl dizisinde; Earl'ün başına gelen bir kaza sonucu karma olarak bilinen bir düşünce yapısıyla tanışması ele alınıyor. Ölmeden önce izlenmesi gereken yabancı diziler arasına tam anlamıyla kafalama girebilecek bir dizidir.


Yaptığı bütün kötülükleri liste haline getiren Earl bu hatalarını telafi edene kadar karmanın onu rahat bırakmayacağını düşünüyor.


My Name İs Earl İzle


 


[caption id="attachment_935" align="aligncenter" width="188"] Ölmeden önce izlenmesi gereken yabancı diziler - My Name İs Earl[/caption]

19. Friends - Yabancı Dizi Anketleri


Son zamanlarda sıkça sitelerde yapılan bazı anketler oldukça dikkatimi çekiyor. Yapılan bu anketler sonucunda oy sonuçlarını sizlerde görebiliyorsunuz. En iyi yabancı dizi anket çalışmalarında verdiğim oy sonucunda Friends dizisinin oldukça fazla bir oya sahip olduğunu gördüm.


Friends, bir arkadaş grubunun yaşam öyküsünü ele alan bir sitcom usulü bir yabancı dizidir. Diziyi izlediğim için hiç şüphesiz How İ Meet Your Mother izleyenlerin kesinlikle izlemesi gereken yabancı diziler arasında olduğunu düşünüyorum. En iyi yabancı dizi anket çalışmalarında bir başka karşıma çıkan dizi de How İ Meet Your Mother'dı. 


Adından bu gibi listelerde sıkça söz ettirdiği için tekrar tekrar eklemeye gerek olmadığını düşünüyorum. 


İzlemek İçin Tıkla


 


 


[caption id="" align="aligncenter" width="400"]yabancı dizi anketi en iyi yabancı dizi anket - Friends[/caption]

20. Breaking Bad - En İyi Yabancı Diziler Anket


Çok fazla klişe bir liste olmaya başladı. Ancak bu dizi her ne kadar klişe olursa olsun. İzlememek böyle bir diziyi gerçekten saçma olur. Kurduğum cümle kadar saçma olmasa da en iyi yabancı diziler İMBD puanlarında bu dizinin hep en üst sıralarda yer almasıyla listemize girmeye hak kazandı. 


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="591"]en iyi yabancı dizi listesi yabancı dizi anket - Breking Bad[/caption]
21. La Casa De Papel

Türk filmlerinin aksine bir Türk filmi vardı soygunla ilgili... Adeta bu filmin 100 level almış versiyonu diyebilirsiniz. La Case De Papel, İspanya'nın merkez bankasında nasıl bir soygun yaptıklarını anlatan ve gözler önüne süren bir dizidir. En iyi yabancı diziler İMBD puanıyla ve reyting sonuçları ile rekorlar kıran dizi Netflix tarafından gösterime sunuluyor.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="640"]İspanyol yabancı dizi tavsiyeleri La Casa De Papel Nasıl[/caption]

 


Not: Lütfen listeye eklenmesini izlediğiniz dizileri yorum olarak bildiriniz. Ki bu sayede hem listeyi büyütelim. Hem de izleyecek yeni diziler keşfedelim.


22. Entourage


Harika bir dizi tavsiyem de budur. En iyi yabancı diziler alanında çoğu listeye alınmamasını sürekli eleştirdiğim bu diziyi severek 2 kere baştan sona bitirdim. Entourage belirli bir arkadaş grubunun ve öz kardeşlerin birlikte yaşamalarını konu ediniyor. Tek farkı ise bu grubun Hollywood yıldızının birisini içinde barındırması ile farklılık ortaya çıkıyor. 


Yabancı dizi önerileri içerisinde yüzde yüz yer alması gereken bir dizidir. Yabancı dizi tavsiyeleri listesi içerisine hemen almayı unutmayınız. 


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="attachment_1005" align="aligncenter" width="300"]en iyi yabancı dizi Entourage - En Komik Yabancı Diziler[/caption]

23. Modern Family 


Biraz garip bir aile yapısını işleyen bu dizi gerçekten Türk aile yapısına oldukça karşıt bir yapımdır. Normal bir aile olmayan bu aile de komik olayların peşi sıra kesilmiyor. Okuduğum yabancı dizi listelerinden birisinde denk geldiğim bu diziyi zamanında izlemiş olduğum aklıma geldi ve hemen kendi listeme de dahil ettim. 


Bilinen çoğu komedi yabancı diziler listesi içerisinde yer aldığını da unutmuştum. Bu sayede Modern Family en iyi yabancı diziler listesine dahil edilmiş oldu.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="1125"]Çok İlginç Yabancı Diziler Modern Family - En Başarılı Yabancı Diziler[/caption]

24. The Walking Death


Artık bahsetmeye gerek var mı bilmiyorum ama yine de birazda olsa diziden bahsetmek isterim. Rick Grimes isimli bir polisin vurulması ile hastahane de gözünü açtığında bambaşka bir dünyaya uyandığı bu dizi ölüler ve yaşayanlar arasında çıkan bir dünya savaşını konu alıyor desem yeridir. Ünlü yabancı diziler listelerini yerle bir eden bu dizi en yüksek imbd puanına sahip yabancı diziler arasında yer alıyor.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="1200"]Türklerin çok izlediği yabancı diziler The Walking Dead - En Çok İzlenen Yabancı Diziler[/caption]

25. Louie 


İsmini çok duymamış olabilirsiniz. Ancak bu diziye bir şans vermek sizi oldukça ilginç bir adamın dünyasına götürecek. Hayatının aşkını kaybeden Louei eşiyle boşanmış ve iki çocuk babası bir komedyendir. Hayatını sahne gösterileriyle kazanan Louie eşinden boşanmasıyla birlikte sorumlulukları daha da artacaktır. 


Dünya çapında popüler yabancı diziler arasında gösterilen yapımı henüz izlemeye yalan yok benimde fırsatım olmadı. Ancak en kısa zamanda izleyeceğim. Yazın izlenecek yabancı diziler listeme aldım bile sizinde böyle bir listeniz olsun isterseniz. Kısa süreli dizileri içeren bir içerik hazırlamayı düşünüyorum. 


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="182"]En başarılı diziler Louie - Çok Sevilen Diziler[/caption]

26. Umbre


İzlerken kendinizden geçeceğiniz bir yabancı diziyi daha sizlere tanıtmak isterim. Umbre, Relu isimli taksi şoförünün başından geçen büyük bir hayat çıkmazını anlatıyor. Aslında basit bir taksi şoförü sanılan Relu; bazı pis işlere bulaşmış ve bu işleri eline yüzüne bulaştırmasıyla başından geçen olayların büyümesini konu ediniyor. Mutlaka izlemeniz gereken yabancı diziler diye söylenip duran bir söz var ya hani. İşte aslında o söz tam bu diziye layıkmış.


Daha kaliteli bir oyunculuğun var olduğu bir dizi arıyorsanız. Türk dizilerinin oyuncu kalitesinden yorulduysanız. Umbre kaliteli oyuncuların yer aldığı diziler arasında da olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="250"]şaşırtan yabancı diziler Umbre - Gerilim Dolu Yabancı Diziler[/caption]

27. The Punisher


Bir Netflix klişesi daha diyenleri duyar gibiyim. Ama ne yapayım seviyorum be kardeşim. Castle, bildiğiniz üzere Marvel tarafından işlenen The Punisher olarak bilinen karakteri bu dizide canlandırıyor. Castle, ailesinin trajik ölümünün üzerine adeta bir ölüm makinesine dönüyor. Mutlaka izlemeniz gereken yabancı diziler listenize bu diziyi almadıysanız. Gerçekten çok ama çok büyük ayıp ettiniz.


İzlemek İçin Tıkla 


[caption id="" align="aligncenter" width="1021"]En Başarılı Marvel Dizileri The Punisher - En İyi Marvel Dizileri[/caption]

28. Atlanta 


Birçok listede yer veriliyor demek isterdim... Ama maalesef böyle bir dizi herhalde literütürümüze girmedi. Bu arada kelimeyi doğru mu yazdım bilemedim. Atlanta, bir siyahi yabancı dizi kültürünü ele alıyor. Rap müziğini ele alan bu yapım eğlenceli ve komik sahnelere ev sahipliği yapıyor. Kuzenlerin arasındaki yetenek keşfinden yola çıkan bu dizi yer yer bazı yabancı dizi önerileri listelerinde yerini almış durumdadır. 


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="700"]Diziler Atlanta - Yabancı Dizi Önerileri[/caption]

29. Big Little Lies


Yalancıları severim diyorsanız. Gerçekten bir göz atın. Oldukça zekice işlenmiş kadınların ilişki temaları gerçekten farklı bir yapım olduğunu sizler için gözler önüne serecektir. En iyi yabancı diziler listemize girmeyi başaran bu dizi çoğu sitede yabancı dizi önerileri arasında yerini alıyor.


İzlemek İçin Tıkla 


[caption id="" align="alignnone" width="1080"]Yabancı dizi tavsiyesi Big Little Lies - Harika Yabancı Diziler[/caption]

30. Shameless 


Son zamanlarda Türk televizyonlarında Türkçe uyarlamasıyla Türkiye'de bomba etkisi yaratan Shameless, en iyi yabancı diziler listelerinin neredeyse tümünde var. İzlemeyen kaldı mı harbi bilmiyorum. Ama yine de yer vermezsem yorumlarda çok küfür eden olur diye koymak istedim. 


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="788"]Dizi tavsiyeleri Shameless - En İyi Diziler[/caption]

31. Doctor Who


Bir ara çevirmenlerin kör olduğu vakitler Türkçe çevirisinin doktor kime kaçtı olarak bile yazıldığını gördüğüm o dizi! Mutlaka izlemeniz gereken yabancı diziler arasında gördüğüm bu yapım Türk ve yabancı dizi kültürlerinin tamamına ters! İlginç bir baş rol anlayışı olan bu dizi de her sezon baş rol oyuncusu olan doktor değişiyor. Bir yerden sonra doktor kıyaslanmaya başlanıyor. 


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="1280"]Yabancı Dizi Doctor Who - En Fantastik Yabancı Diziler[/caption]

32. Better Call Saul


Saul Goddman'ı bilirsiniz. Meşhur Breaking Bad'i izlememiş birisiyseniz. Hiç okumaya bile tenezzül etmeyin sarmayacaktır. Breaking Bad'i araştırırken denk geldiğim bu diziyi önce Breaking Bad'i ardından Better Call Saul'u izleyerek ilerlediğim için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. BCS, geçmişteki işini ele alan bir yapım. En çok sevilen yabancı diziler arasına girebilecek kadar iyi mi derseniz. Bence değil ama sizler için anlatmaya değer olduğunu düşündüm. 


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="300"]Diziler Better Call Saul - En İlginç Yabancı Diziler[/caption]

33. The Office


Mockumentary denince akla gelen o meşhur komedi dizisi: The Office. The Office, en iyi yabancı diziler listesinden tutun en komik yabancı diziler listelerine her türlü listeye girebilecek bir yapım. Farklı çekim yöntemi kullanıldığı için bütün komedi dizilerinden farklı olduğunu söylesem abartmamış olurum. Bir ofis yaşantısını ele alan bu yapımı hemen izlemenizi tavsiye ederim. Kesinlikle izlemeniz gereken yabancı diziler arasında gördüğümü belirtmek isterim.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="380"]Yabancı Diziler Kralı The Office - En Popüler Yabancı Diziler[/caption]

34. OZ 


Harika bir hapishane dizisiyle karşınızdayım. Hapishane nasıl harika oluyorsa... Neyse işte gerçekten OZ bu işin üstadlarından demek yanlış olmayacaktır. Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında bilinen OZ'u henüz izlememişseniz. Gerçekten diğer yabancı dizi tavsiyeleri hakkında bir inceleme yapmadan kısaca bir göz atmanızı buradan tavsiye ederim.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="900"]Dizi Önerin Beyler The Oz - Başarılı Yabancı Diziler[/caption]

35. Board Walk 


Yabancıların gerçekten ilginç yapımları var. Bizim mafya dizilerimizin yanı sıra Board Walk politikacılar ve dönemin gangsterları arasında yaşanan büyük bir "içki yasağı" muhabbetini konu ediniyor. Mafyanın içki yasağını delmesiyle meydana çıkan bu ortamda tarafların birbirlerine karşı olan tutumları gerçekten çok ilginç. 


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="533"]Film dizi tavsiyeleri Board Walk - Başarılı Yabancı Diziler[/caption]

36. Fargo


Filmini izlediniz mi bilmem ama Fargo gerçekten çok efsanevi bir yabancı dizidir. Filminden esinlenilen bu yapım film haliyle oscar almıştı. Ancak dizisinin gerçekten çok kötü olacağını bizim Türk filmleri ile kıyaslayarak karar vermeyin. Mutlaka izlemeniz gereken yabancı diziler arasında yer aldığını belirtmek isterim.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="359"]Diziler Fargo - Mükemmel yabancı diziler[/caption]

 


37. Hannibal


Will Graham isimli bir FBI dedektifi tarafından 8 genç kızın ölümü üzerine araştırmaların başlamasıyla olay bir türlü çözülemez ve çıkmaza girer. Dönemin en başarılı doktorlarından (psikiyatr) Hannibal diziye dahil olur. Ancak yardım istedikleri kişi de az anasının gözü değildir. Hannibal, gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler kategorisinde bilinen bir yabancı dizidir. Muhakkak izlemeniz gereken diziler arasında görüyorum.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="780"]Polisli Yabancı Dizi Önerileri Hannibal - Polisiye Yabancı Dizileri[/caption]

38. The 100


The 100, dünya üzerinde yaşanan büyük bir nükleer savaş sonucunda medeniyetin yok olması üzerine kurulu bir yabancı dizidir. Yabancı dizi tavsiyeleri arasında sıkça adından söz ettiren The 100 gerçekten yüksek oranda bir Türk izleyici kitlesine sahiptir.


12 farklı istasyonda hayatlarını sürdürmeye çalışan insanlığın çabasını konu edinen bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim. En iyi yabancı diziler listemde uzun zamandan beri bulunan bir yabancı dizidir. Yapmış olduğum yabancı dizi tavsiyeleri çeşitli anketler ve kendi izlenimlerim sonucudur. Umarım beğenirsiniz.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="777"]En Başarılı ve En İyi yabancı diziler The 100 - Bilim Kurgu Yabancı Dizileri[/caption]

39. Seinfeld


Sitcom sever biri olarak söylemeliyim ki Seinfeld, bu döneme kadar gelmiş en iyi yabancı komedi dizileri arasında yerini alıyor. İzlemesi o kadar keyifli ki kısacık bölümleriyle gerçekten insanı cezbeden bu dizi tam 9 sezon sürdü. Seinfeld döneminin en başarılı yabancı dizileri arasında sayılıyor. 


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="477"]Komedi Yabancı Dizi Önerileri Seinfeld - En İyi Yabancı Komedi Dizileri[/caption]

40. Two And A Half Men 


Gerçekten bir başka komedi dizi önerisi yapmam gerekirse bunu muhakkak öneririm. Charlie'nin mükemmel hayat tarzıyla sizi büyüleyeceğinden eminim. En iyi yabancı komedi dizileri arasında bütün listelerde bu diziye de rastladım.


Not: Liste sürekli olarak güncellenmeye devam edilecektir. Ancak en iyi yabancı diziler listesinin güncel kalması için yazıma yorum yapmanızdan memnuniyet duyarım. Şimdiden bütün okurlarıma teşekkür ederim. Bütün okurlarıma yabancı dizi tavsiyeleri yazımı okudukları için teşekkür eder güzel günler dilerim. Herkese iyi eğlenceler.


İzlemek İçin Tıkla


[caption id="" align="aligncenter" width="316"]En İyi Yabancı Komedi Dizileri Two And A Half Men - En Komik Yabancı Diziler[/caption]Yabancı Dizi Tavsiyeleri - Yabancı Komedi Dizi Tavsiyeleri Yabancı Dizi Tavsiyeleri - Yabancı Komedi Dizi Tavsiyeleri Reviewed by İleri Kafalar on Mayıs 15, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.