Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır – SEO Uyumlu Yazı

seo uyumlu makale satın al

Blog hayatım boyunca edinmiş olduğum iyi kötü bazı tecrübelerimden sizlere bahsetmek istiyorum. Henüz çok yeni bir site olmasına rağmen İleri Kafalar oldukça yüksek hitler almaya başladı. İleri Kafalar sitesinde SEO’yu uyguladım mı? Elbette. Seo uyumlu makale nasıl yazılır gibisinden sıkça sosyal medya hesaplarımdan sorular alıyorum.

Ancak seo uyumlu yazı nasıl yazılır sorusunu kısa bir şekilde gerçekten özetlemek imkansız. Bu yüzden biraz uzun bir yazı olacağı için üzgünüm. Öncelikle bir cümle önceki söylemime bir göz atın isterim. Yazı hakkında uzun bir içerik hazırlayacağımı ve kullanıcının buna hazır olması yönündeki görüşlerimi ifade ettim. Gelelim hadi esas konuya.

SEO Nedir? – Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Öncelikle seo, arama motoru optimizasyonu olarak bilinen ve çoğunuzun bildiği noktalar olduğu için pek üzerinde durmamam gereken bir nokta olduğunu düşünüyorum. Seo nedir? sorusunu cevaplamak yerine asıl olan bir noktaya parmak basmam gerekiyor. Seo kaça ayrılır?

Seo aslında bir nevi sitenin optimize edilmiş yani kaliteli bir ağ üzerine oturtturulmuş halidir. Nasıl mı? Örnek olarak seo bilindiği üzere iç seo ve dış seo olmak üzere ikiye ayrılır. İç ve dış seo kapsamında iç seonun aslında sadece Google’ın gözünde değil sizinde gözünde büyük bir önemi olmalıdır.

seo uyumlu yazı nasıl yazılır
seo uyumlu makale nasıl yazılır

İç Seo Nasıl Yapılır? – İç Seo Yapmak Gerçekten Sıralama Değiştirir Mi?

Neden sizin gözünüzde bir değeri olması gerekiyor biliyor musunuz? Öncelikle bildiğiniz üzere hepimiz burada yazılarımızın birilerine ulaşmasını ve onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Peki, yazılarımızın birilerinin eline ulaşmasını hedeflerken sitemize gelen kişinin rahat bir şekilde dolaşabilmesini sağlayabiliyor musunuz?

Çoğu kez aldığım cevap burada hayır oluyor. Çünkü kişiler sadece özgün içerik yazarak Google’ın gözünde büyük bir değer elde edeceklerini düşünüyorlar. Ancak özgün içeriği desteklemediğiniz sürece 1. sıraya geçmeyi bir yana bırakın ilk 3 sayfa da bile çıkamayacaksınız.

seo uyumlu yazı nasıl yazılır – site içi seo nasıl yapılır

Site içi linklemeyi ilgili konular olmak üzere iyi öğrenmenizi tavsiye ederim. Bu sayede kaliteli bir iç seo ağı oluşturabilir ve sitenize gelen kullanıcının diğer yazılarınıza da göz atmasını sağlayabilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale Satın Almak Mantıklı Mı?

Aslında hiç kimse sizin işinizi kendiniz kadar önemsemeyeceği için pek sıcak bakmadığım bir konudur. Ancak İyi Makale gibi güvenilir platformlardan yazarların tecrübelerini kontrol ederek Seo uyumlu makale satın alabilirsiniz.

Ancak çoğu kez dikkatinizi çekmiyor dahi olsa seo uyumlu makale nasıl yazılır diye soruyorsunuz ya hani… Sabretmeyi bilmediğiniz için yazılarınız aslında eksik kalıyor. Nasıl mı? İşte size adım adım seo uyumlu makale yazmak:

  • Seo Başlığının Önemi

Seo başlığı yani Tittle aslında büyük bir etken. Ancak çoğu site sahibi tarafından örnek veriyorum ki daha kalıcı olsun istiyorum. “Kitap Satın Al” gibi basit bir başlık atılıyor. Ancak bu başlığı Google’a yazdığınızda milyonlarca arama sonucu karşınıza çıkacaktır.

Ki bu alanda birinci hale gelmeniz için yukarıda anlattıklarım yetmeyecek ağır bir dış seo uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Başlık seçimleriniz en az 150 karakter bari olsun. Örnek olarak bu yazımın başlığına dikkat edebilirsiniz. Arama sonuçlarında ek olarak – İleri Kafalar da ekleneceği için başlığın tamamını doldurmamaya özen gösteriyorum.

  • Seo Uyumlu İçerik Ve İlk Paragraf Önemi

Öncelikle kullanacağınız anahtar kelimeler Google için değersizleşti gibisinden vesveselere kapılmayın. Google, her zaman odaklanılmış yazıları sever. Seo uyumlu yazıiçerisinde olmazsa olmazım ilk makale kuralıdır. Bu yazımda seo uyumlu makale nasıl yazılır kelimesini anahtar kelime belirledim ve yukarıya çıkarsanız yazımın ilk paragrafında bu kelime öbeğini ve benzerlerini kullandığımı görebilirsiniz.

  • Site Dışı Seo Nedir? – Site Dışı Seo Nasıl Yapılır?

Eskiden buralar harbiden dutluktu. Basit bir Black Hat seo yöntemleri ile taşları yerinden oynatmak mümkündü. Ancak Google artık bunu yemiyor. Doğal olarak site dışı seo yapmak zor hale geliyor. Site dışı seo, sitenizin dışarıdan aldığı linkleri ve bu linklerin kalitesini içeren bir seo dalıdır.

Seo uyumlu makale yazsanız dahi birinci sıralara asla gelememenizin en önemli nedeni belki de budur. Örnek olarak sosyal medya hesaplarıyla desteklenmeyen bir içerik 0 dış seo ile bağlandığında başarıya ulaşması çok uzun bir zaman alacaktır.

İleri Kafalar sitesinde yapmış olduğum çalışmalar sonucunda bazı sitelerin de faydasını gördüğümü belirtmek isterim:

Örnek olarak Sosyalfil sitesini kesinlikle bir incelemenizi tavsiye ederim. Neden mi? Bu tarz siteler Google’ın gözünde yüksek değere sahip web siteleridir. Google’ın böyle sitelerden almış olduğunuz backlink için geri dönüşü muhteşem olacaktır.

blog, seo içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir