En İyi Korku Filmleri Önerileri - Türk Korku Filmleri

En İyi Korku Filmleri - Korku Filmi Önerileri


Son zamanlarda en çok istediğiniz listelerden birini düzenlemeye karar verdim. En iyi korku filmleri listemde kendi izlemiş olduğum ve çeşitli sosyal ağlarda bulunan listelerden aldığım o filmler bu listede! Türk korku filmleri arasında adından sıkça söz ettiren bazı filmlerde bu listede yer almaktadır.  


1. Sessiz Bir Yer - En İyi Korku Filmleri


Sessiz Bir Yer, 2018 yılın en başarılı korku filmlerinden birisidir. Bir gün, görmeyen ancak çok iyi işitme duyusu olan yaratıklar dünyayı işgal ederler. Bu yaratıklar en ufak bir sesi duyduklarında, bir kişinin hayatta kalması hemen hemen imkansız hale gelmektedir.

 

Yaşadığınız müddetçe sessiz olmak zorundasınız. Filme konu olan aile, bir kız bir oğlan çocuğu sahibidir; kız doğuştan sağırdır. Ve küçük kızları sayesinde aile işaret dilini öğrenmiştir.

 

İşaretleşerek haberleşmeleri sese duyarlı yaratıkların dünyasında çok işe yarayacaktır. Yaratıklara yakalanmamak için çabaları ve onlardan kaçışları için yaptıkları mücadelelerin yer aldığı sahneler korkutucu ve gerilim dolu. Korku filmleri önerileri içerisinde izlenmeden asla geçilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.  Korku  filmleri  cinli  perili  garip  tarzda  arıyorsanız.  Bu  film  tam  sizlere  göre  olabilir.

 

 


[caption id="" align="aligncenter" width="400"]En İyi Yabancı Korku Filmleri Yabancı Korku Filmleri - A Quiet Place[/caption]


2. Korku Filmleri Önerilerimizden - Yaratık!


 


Yaratık, kargo gemisi beş erkek, iki kadın ve bir kediden oluşan mürettebatıyla görevini tamamlamış ve Dünya'ya dönmek üzeredir. gemide bulunan son sistem tarayıcılar çevrelerindeki gezegende yabancı cisim tespit ederler, bu yabancı cisim bir canlı türüdür, gelen emir bu canlının araştırılması yönündedir.

 

Kargo gemisi gezegene indiğinde terkedilmiş uzay gemisi görürler, burada bulunan yumurtaya benzer cisimleri incelerlerken cismin kırılmasıyla içinden çıkan canlı mürettebatın birinin (Kane) yüzüne yapışır. Kane kendi üssüne geri döndüğünde gemideki mürettebat arkadaşlarını kurtarmak için

 

Onu gemiye alır ve almasıyla birlikte korkunç olayların ardı arkası kesilmez. Gerçekten izlerken korkulacak yabancı korku filmleri içerisinde Yaratık kesinlikle yer almayı hak ediyor. Diğer film önerilerimiz için TIKLA!  Ek olarak bu film biraz daha gerilim filmleri arasında da sayılıyor. 


 


[caption id="" align="aligncenter" width="189"]Yabancı Korku Filmleri En İyi Korku Filmleri - Yaratık[/caption]3. Elm Sokağında Kabus - Korku Filmleri Serüveni Devam!Çocukların özellikle izlemesi sakıncalı olan korku filmleri arasında bu filmi es geçmeden bir ebeveyn iseniz veya yetişkin iseniz dikkatli olmalısınız. Elm Sokağında Kabus, 2010 yapımı bir film. Ancak yıllar sonra bile halen aklımızda kalan bir film olmayı başarıyor. LosAngeles'ta gençler uyku sırasında katledilmeye başlarlar.


 


Bu gençlerin rüyasına parmaklarında jilet olan bir adam girmekte, gençler gördükleri kabuslarda can çekişmekte ve acı çekerek ölmektedirler. Rüyalara giren bu katil, yıllar önce çocukları öldürmüş, çocukları öldürülen bu aileler de Fred'i öldürerek intikamlarını almışlardır. Ancak Fred tekrar öc almak için geri dönmüştür ve çocukların rüyalarına girerek onları öldürmekte ve intikam almaktadır.


 


[caption id="" align="aligncenter" width="215"]Korku filmleri Elm Sokağında Kabus - İzlerken Gerçekten Korkacağınız Filmler[/caption]
 

Yeni Korku Filmi Önerilerim:

Cin Tepesi - Korku Filmleri Cinli Tarzda Sevenlere

Birazda film severlerin sevdiği tarzda filmlere değinmek istedim. Korku filmleri cinli tarzda arıyorsanız. Cin tepesi sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Film konusu itibariyle Fatih ve Furkan isimli iki arkadaşın bu konuda yaptıkları araştırma sonucunda görüntü alabilmek adına çıktıkları bir yolculuğu konu ediniyor.

Cin Tepesi - Yerli Korku Filmleri
Evdeki Düşman - Kesinlikle İzlemeniz Gereken Korku Filmi

Gerçekten izlerken çok beğendiğim yabancıların neden bu gibi filmlerde bizden daha farklı işler ortaya koyabildiklerini anladığım bir yapımdı. Yabancı sinemalarının korku karakterlerinden biri olarak bilinen Esther'in nasıl böyle olduğunu inceleyen bu film. Yabancı korku filmleri listelerinde sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir filmdir.

Evdeki Düşman - Gerçekten Geren Filmler
Nefesini Tut - Çok Korkunç Değildir

Daha çok gerilim tarzı filmlere eğiliminiz varsa hem biraz korku hem de biraz korkudan bir doz alayım diyorsanız. Nefesini Tut filmini kesinlikle tavsiye ederim. Bir grup gencin hırsızlık amacıyla girdikleri bir evden kurtulamayışlarını ele alan bu film gerçekten çok güzel. İleri Kafalar film tavsiyeleri arasında bütün listelerde olmayı hak ettiğini düşünüyorum.

Nefesini Tut - Yabancı Korku Filmi Önerileri
Parçalanmış - Korku Filmi Değil Ama Çoğu Listede Var

İzlerken gerçekten hayran kaldığım bir filmdir. Harika bir psikolojik problemin ve insan zihninin nasıl güçlü olduğunu gösteren bu yapım. Gerçek bir bakış açısıyla incelendiğinde harika bir film olduğunu herkese düşündürebilir. Kısa süre önce 2. filmi vizyondaki filmler arasındaydı. Ancak internete henüz düştü mü tam olarak bilmiyorum. Yine de ilkini kolayca internette bulabilirsiniz. Bence en iyi korku filmleri arasında değil. En iyi yabancı filmler listelerinde yer almalı! En çok film detayı veren bir başka liste için tıklayınız.

Parçalanmış - Yeni Nesil Korku Filmleri

En İyi Korku Filmleri Önerileri - Türk Korku Filmleri En İyi Korku Filmleri Önerileri - Türk Korku Filmleri Reviewed by İleri Kafalar on Mayıs 12, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.