Yıldız Şehir Londra Gezi Rehberi

Thames nehrinin o serin ve güzel kokusuyla bir tatil yapmak istiyorsanız. Bu büyük başkenti kesinlikle görmeniz gerekiyor.

Avrupa’da genel olarak aşk şehri olarak nitelendirilen Paris’e nazaran İngiltere’nin kalbi olan Londra’da hayat bir başka akıyor. Ülkemizin İstanbul sevdalıları ile bir gün vakit geçirmeyi bekleyen bu şehri rahat gezebilmeniz için Londra Gezi Rehberi yazımızı okumanızı sizlere tavsiye ederim.

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan maddeler halinde sizlere rehberimizin ilk durağı ile tanıştırayım. Öncelikle yok arkadaş daha ben Türkiye’yi gezmedim diyorsanız. Türkiye’nin gezilesi yerleri adlı çalışmamızı okumanızı tavsiye ederim.
   For Londra English Writing!

The main source of public transport in London revolves around the Underground trains known as the Tube. In the United Kingdom world’s first underground railway opened in 1863 and still continues strongly as a part of our everyday life. We strongly recommend that you plan your….

Not: İngiltere’nin asla tamamen yıkılmama nedeni: Words cut more than swords

Kalem Kılıçtan Keskindir. 

1.  Big Ben Westminster İlk Durak

Şehrin belki de gelmiş geçmiş en önemli yapısı bana göre budur. Tam olarak 1.100 adet odası bulunan bu harika yapı hem gece hem de gündüz için şehrin simgesi haline gelmiştir. 1512 ve 1834 yıllarında ağır hasar alan bu yapının onarımı ile birlikte günümüzde tarihi bir müzeden çok daha fazla ilgi gördüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. Londra’da gezilecek yerler arasında ilk durağınız yapmadığınız takdirde bu yeri görmeden dönmek sizler için üzücü olabilir. Londra hakkında bilgi toplamak için yazımızı tamamıyla okuyup değerlendiriniz. Bizlere yorum yapmayı ve abone olmayı unutmayınız.

2. British Museum

İngiliz hükumetinin yoğun çalışmaları sonucunda 1753 yılında hayata geçen bu proje İngiltere’nin en çok ilgi gören yerleri arasında sayılıyor. Antik çağlara olan yoğun ilgim bu müzeye olan hayranlığımı her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Eğer ki sizlerin de bu gibi ilgi alanları bulunuyor ise British Museum‘a gitmeden Londra gezisi sonlandı gibi bir yargıya varmasın. İngiltere gezi rehberi yazımızın en önemli tarihi bölgesini oluşturan bu yeri dikkatlice ele almak için öncelikle tarihi imgeleri de internetten araştırarak gitmenizi tavsiye ederim.

3. Hyde Park İlla Ki Tarih Düşkünü Olacak Değilsiniz

Herkes sonuçta tarihe ilgi duymak zorunda değil. Sadece gezmek için yeni insanlarla tanışmak için Londra’ya gidiyorsanız. Harika bir ortam ile karşılaşabileceğiniz Hyde Park‘ı sizlere tavsiye ederim. Hyde Park, büyük konserlere ev sahipliği yapan, rahat bir şekilde at binebileceğiniz ve spor yapabileceğiniz harika bir kaçamak noktasıdır. Londra gezi rehberi yazımızın içerisinde Hyde Park’a yer vermemek olmayacaktı.

4. Piccadily Circus

Londra rehberimizin en önemli şehir yaşantısını özetleyen yeri Piccadily Circus çoğu turun rehberliğinde yaptığınız gezilerde sizlere sadece tarihi yerler üzerinden bir gezi yapılırken bu gibi yerlere pek değinilmez. Ancak Piccadily Circus adeta Londra’da gezilecek yerler arasında bence en başlarda yer almalı. İngiliz insanlarını tanımak istiyor ve onlarla samimi olmak istiyorsanız. Buraya gitmeden gezinize son vermemelisiniz. Paris gezi rehberi adlı yazımız için tıklayabilirsiniz.

5. Oxford Street

Londra’ya kadar gittiniz. Sadece yıkımlara ve yükselişlere şahit olmuş bir ülkenin tarihini öğrenmek için miydi? Gibi bir pişmanlık yaşamamak için geceleri Oxford Street sokaklarına kendinizi atıp insanlarla kaynaşabilirsiniz. Londra gezilecek yerler haritası üzerinde bu yere dikkat çekiliyor.

İngiltere’ye bu turu yaparken hangi tur şirketlerini kullanmalısınız? İşte bu konuda sizlere yardımcı olamıyoruz. Herhangi bir şekilde bir reklam şirketi ile anlaşmamız bulunmuyor.

Bu yüzden tur şirketlerini övmek veya yermek bana göre yanlış geliyor. Bu yüzden daha önce tecrübesi olduğunu bildiğiniz şirketlerden fiyatlara takılı kalmadan uzaklaşmamaya özen gösterin. Londra tur tavsiyeleri olarak sıklıkla gelen bu sorulara blogumuz üzerinden asla bu gibi reklamların yapılmadığını belirterek sizlere mutlu bir Londra seyehati dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir