İlişkide Yaşanan Sorunları Çözmek İçin Yapılması Gereken 4 Yöntem

1. Sevgilim Bana Hak Ettiğim Değeri Göstermiyor

Yaşanan ilişkilerin başında gerekli şeylerin konuşulmamasından dolayı ilişkilerde erkek ve kadın fark etmeksizin bir yerden sonra kopukluklar başlayabiliyor. Bu durumu sadece kişinin ilgisizliğine ve verdiği değere bağlamak ise pek doğru olmuyor. Açıkçası ilişki karşılıklı yaşanan periyodik tekrarları olan bir süreçten meydana geliyor ise kişilerin bu konuda birbirlerine karşı tutumları çok önem tutuyor. Özellikle sevgilim bana hak ettiğim değeri göstermiyor diye yıpranışlara girdiyseniz. Artık sorunu sadece karşı tarafa yıkmaktan vazgeçmelisiniz. Neden mi? İlişki de elbetteki hislerini ve duygularını karşınızdaki insanlara göre ve size göre bir taraf daha iyi ifade edebiliyor. İşte bu yüzden siz esas olan öz benlik durumunu unutuyorsunuz. Sevgilim neden benden uzaklaştı? sorusuna gelecek olursanız. Böyle bir durum aslında söz konusu olmasa bile siz sadece gözünüzde biraz fazla büyütüyorsunuz. Sonuçta herkes sizin gibi duygularını yoğun yaşamıyor olabilir.

neden ilişkide bir taraf daha fazla değer verir

2. Neden İnsanlar Bana Kötü Davranıyor?

Dip noktanın başladığı bu soru üzerine söylenecek pek bir söz yok. “Ben hiçbir şey yapmıyorum ama neden insanlar bana kötü davranıyor?” bu soru çoğu kişinin kendi kendine kuruntu yapmasından kaynaklanıyor. Unutmayın herkes ile yıldızınız barışmayabilir. Doğal olarak bu süreci yadırgamamak gerekiyor. İnsanlar size kötü davranmıyorlar. Bunu sizde büyütüyor olabilirsiniz. Ancak çevrenizde son zamanlarda eski arkadaşlarınız tarafından bir uzaklaşma veya kötü davranışlar gördüğünüzü düşünüyorsanız. Yaşanılan olayları bir gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Eğer ki olayların sonucunda haksız yere bir şey yaptıysanız arkadaşınızı incitmiş olabilirsiniz. Bu durum hakkında karşınızdaki insanlara anlık cevaplar vermelisiniz. Neden bu sorunları yaşadığınızı ve nasıl çözebileceğinizi sormalısınız. Aksi takdirde içiniz içinizi yemeye devam edecektir.

neden ilişkilerimde bana kötü davranıyorlar

3. İnsanlara Çok Değer Veriyorum Ama Onlar…

İnsanları hak ettiğinden fazla değer verilmemeli gibi klişelerden bahsetmek istemiyoruz. Asıl doğru yaklaşım insanlara hak ettiği değeri vermemekten geçiyor. Neden? Çünkü insanlar gördükleri ilgi sonucunda şımarmak olarak adlandırılan bir davranışa bürünüp kendilerini dünyanın en değerli madeniymiş gibi hissetmeye başlıyorlar. Halbuki siz insanlara çok değer veriyorum diyenlerdensiniz. Ancak bu yazıyı açıp okumanız bile bu değer verme konusunda nerede yanıldığınızla ilgilidir. Sırf bu durumdan dolayı karşınızdaki kişilere vermek istediğiniz ilgiyi tam belli etmemeli ve çok fazla yakın davranmamalısınız. İnsanlara yakın olmak istemenizde herhangi bir problem yok. Ancak karşınızdaki kişinin sizin yakınlığınız ile birlikte kendisini çok üst sekment bir seviye de görmesi pekte iyi karşılanmayacaktır.

herkese değer vermek doğru mu

4. Herkese Geçmişimi Anlatıyorum

İnsanlara bağlılığınızı belirtmenin en kötü yollarından birisi de hiç şüphesiz onlara geçmişinizden bahsetmek olacaktır. Çünkü insanlar bir yerden sonra hissettikleri bu aşırı güven paylaşımı sonucunda sizleri basite indirgeyebilirler. Aşırıya kaçmadan kendinizi ifade etmeli ve karşınızdaki insanlarla buna bağlı olarak iletişim kurmanız gerekiyor. Sizleri dinlemekten çekinmeyen birinin sizin hakkınızda iyi düşündüğünü sanmayın. İnsan oğlu hakkında en güzel sözlerden biri olan “beşer şaşar…” lafını hatırlatmaya gerek yok. Yani fazlasıyla güvenmek hayatınızda yaşayacağınız en büyük pişmanlıklar arasına girebilir.

herkese geçmişimi anlatıyorum

Çözüm Önerisi 


Bu durumda yazılan bilgileri inceledikten sonra nasıl davranmanız gerektiğine öz iradeniz ile karar vermeli ve duruma göre hareket etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir