Halloween Konseptli 10 Film Önerisi – En Çok Sevilen Filmler

Halloween konseptli 10 film önerisi

Cadılar bayramı olarak bilinen Halloween, her 31 Ekim’ de olduğu gibi bu sene de tüm korkunçluğuyla geliyor! Bu karanlık atmosferin tadını çıkarmak isteyenlere işte 10 adet Halloween temalı film önerimiz! En iyi Hallowen konseptli filmleri sizin için listeledik.

10. Halloween(2018) 

Michael geri dönüyor! Klasikleşmiş Halloween serisinin son filmi olan, usta oyuncu Haluk Bilginer’in de rol aldığı Halloween, ülkemizde 26 Ekim’de vizyona giriyor. Jamie Lee Curtis, nam-ı diğer Laurie’nin efsanevi çığlıklarını duymaya hazır olun! Hallowen filmi klasikleşmiş bir seri olup Hallowen tarzı filmler arasında yerini sabitlemiş ilk filmimizdir. Dizi önerilerimiz için tıklayabilirsiniz.

9. Trick ‘r Treat

Michael Dougherty yönetmenliğinde her türlü halloween figürünü içinde bulunduran, hem korkutan hem eğlendiren bir film. Birden fazla hikayeyi işleyen kurgusuyla da oldukça ilginç. Soundtracklerinde Marilyn Manson’a yer vererek de çok doğru bir seçim yapmışa benziyor.

8. It’s the Great Pumpkin, Charlie Brown (1966)

Çocukluk yıllarımızın favori ikilisi Snoopy ve Charlie Brown, bu kez de en büyük balkabağının peşinde ! The Penauts serisinin ilk filmlerinden biri olan It’s Great Pumpkin,Charlie Brown, renkli çizimi ve eğlenceli konusuyla Halloween gecesi ailece izleyebileceğiniz harika bir animasyon.

7. Halloweentown (1998)

Cadı olduğunu öğrenen Aggie, güçlerini diğer doğaüstü yaratıklarla savaşmak için kullanmaya başlar. Yönetmenliğini Duwayne Dunham’ın üstlendiği ve oldukça eğlenceli bir konuya sahip film, aile-komedi türünde tercih edebileceğiniz seçenekler arasında.

6. Corpse Bride (2005)

Gotik temalı filmlerin usta yönetmeni Tim Burton’dan oldukça popüler bir animasyon. Başrolleri Johnny Depp ve Helena Bonham Carter’ın seslendirdiği bu filmde, ölüler aleminin eğlenceli dünyasına tanıklık ediyoruz.

5.Insidious (2010)

Ünlü seri Saw’ın yaratıcılarından, ABD-Kanada ortak yapımı harika bir gerilim filmi. Astral seyehati de işleyen konusuyla bir hayli ilgi çekiyor. İzlerken ışıkları açtıracak bir film arayanlara şiddetle tavsiye ediyoruz !

4.Hocus Pocus(1993)
Bette Midler ile Sarah Jessica Parker’ın rol aldığı, fantastik ve eğlenceli bir kurgu. Cadı temalı yapımları sevenlerin beğeniyle izleyeceğini garanti ediyoruz. Hallowen konseptli film önerileri arasında belki de en çok sevilen filmler listesinde yer alabilecek bir film olabilir.
3.Beetlejuice (1988) – Yabancı Film Önerileri

Tim Burton imzalı, fantastik kurgusuyla her dönemin izleyicinin beğenisini toplayan ve yıllarının eskitemediği bir yapıt. Michael Keaton’ın usta oyunculuğu ve Tim Burton’ın şiirsel anlatımıyla renklenen filmde Winona Ryder’ı görmek bizleri oldukça mutlu ediyor. Çok eski bir yapım olan bu film Hallowen konusundaki filmler arasında çok büyük bir yere sahiptir.


2. The Addams Family (1991) – Eski Yabancı Filmler
Kült komedi filmlerinden Addams Ailesi, bu listenin olmazsa olmazlarında desek, abartmış olmayız. Bir çok kişiye Halloween kostümlerinde ilham veren bu ikonik aile ve onlarla yaşayan bir grup yaratığın gariplikleri eminim çok hoşunuza gidecek. Ayrıca bu film kült yabancı komedi filmeleri arasında en çok ön planda yer almayı başarabilmiş filmler arasında hala gösterilmeye devam ediliyor.
Not: Wednesday’in birazcık ürküttüğünü kabul ediyoruz. Ek olarak notumuz ise bu filmleri izlemek için kaliteli tarayıcılara sahip ve yüksek çözünürlüklerde yükleme yapan film sitelerini tercih etmelisiniz. En çok sevilen filmler arasında çoğu listede bu filme rastladık gerçekten çok kaliteli olduğunu düşünüyorum.
1. Halloween (1978) – En Çok Sevilen Filmler

Cadılar bayramının olmazsa olmazı, Halloween serisinin ilk filmi diyebiliriz elbette. Çocuk yaşta ilk cinayetini işleyen Michael, Cadılar bayramından bir önceki gece serbest kalır ve olaylar korkunç bir şekilde gelişir. Michael Myers, maskesi ve cinayetlerindeki soğukkanlılığıyla gelecek dönem korku filmleri ve maskeli katil figürlerine ilham oluyor.

Karanlık Halloween ruhunu tam anlamıyla yansıttığını düşündüğümüz 10 filmi sizler için bir araya getirdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir