En İyi Netflix Dizileri Nelerdir?

Netflix yapımın üretiminde büyük rol oynadığı internet yayıncılığı ile birlikte hayatımızda yer edinen kült yapılar oluşturmayı başarmış diziler artık büyük bir gündem oluşturmayı başarıyor. Özellikle en iyi netflix dizileri nelerdir diye yapılan araştırmalar sonucunda Netflix kitlesel bakımdan çok yüksek bir izlenme oranına sahiptir. Özellikle ülkemizde Netflix kullanıcı sayısının artmasıyla ilk kez bir yabancı yapım şirketi kollarını Türkiye’ye ait bir dizi çekimi için sıvadı. Yeni internete düşmüş olan Hakan: Muhafız dizisinin ilk sezonunun tamamını yayımlayan Netflix yaptığı dizi de grafiksel açıdan olumlu ve olumsuz yorumlar alsa da diziyi genel oranda çok farklı bir kültüre odaklamayı başardı. Bu sayede Türk halkından yüksek oranda başarılı bir kitleye hitap etmeyi başardı. Şimdi yeni yapılan Netflix dizileri hariç tutan dizilerden sizlere ufak tefek bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle finans ve ekonomi ailesi olarak sizler için hazırladığımız bütün dizileri ufak ufak bir inceleyelim.
Not: Bu diziler sadece Netflix yapımın bir kısmından esinlenilmiştir. Kısacası en iyi Netflix dizileri 2019 şunlardır:

var reklamstore_region_id = 543954;
var reklamstore_location=’manuel’;

The Haunting Of Hill House

Yabancıların ve Türklerin gerilim içerikli dizilere yöneliminin farkında olan Netflix yayınladığı bu dizi ile birlikte gerilim dizilerine çok farklı bir bakış açısı getirdi. Yayınlanan diziyi ilk incelediğinizde Shirley Jackson’ın kitabının uyarlanması olduğunu düşünüyorsunuz. Evet kitaptan esinlenerek hazırlanan bu dizi yalnızca bir evi değil bir aile dramını anlatıyor. Yani izlerken diziye sadece basit bir gerilim dizisi gözüyle bakmak yanlış olacaktır. Dizi ayrıca gerçekten yaşanabilecek olan dramatik duygulara da hitap ediyor. En iyi netflix dizileri 2018 yılına damga vuran en popüler dizilerden biri olduğunu da belirtmeden geçmek istemem.

netflix en iyi dizileri

Chilling Adventures Of Sabrina

Bu dizinin muazzam bir şekilde tutmasının en büyük nedeni kesinlikle başarılı oyuncu Kiernan Shipka’dır. Oyuncularının kalitesiyle birlikte dizinin senaryosu tam bir Netflix dizileri içerisinde uygun temaya sahip! Neden mi? Netflix yapmış olduğu dizilerin çoğunda bilim kurgu ağırlıklı dizilerinde yüksek bir başarı elde etmeyi başardı. Sadece merak ettiği için bile Netflix dizileri büyük bir rağbet görüyor. Netflix’in yeni yaptığı diziler arasında bulunan bu dizi bir cadının aile mirasından kalanlar ile gerçek dünyaya adapte oluşunun öyküsünü ele alıyor. Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Diğer yazılarımız için TIKLAYABİLİRSİNİZ!

en iyi korku yabancı diziler

Hakan: Muhafız ( The Protector)

Türkiye’nin en bilindik yüzü Çağatay Ulusoy’un katkıları ile birlikte dizinin yayınlanmasıyla birlikte büyük bir kitlenin dikkati çekildi. Dizi de Çağatay Ulusoy; Hakan isimli bir karakteri canlandırıyor. Hakan ailesinden kalan gizli bir görevi yerine getirmeye çalışan bir kişi. Ancak yaşayacaklarından en ufak bir fikri bile olmayan Hakan yetimhaneden alındığını düşünen bir gençken bakın başına neler geliyor. Hakan: Muhafız tam sizler için biçilmiş kaftan olabilir. Tarihi yönüyle dikkatleri çekeceği aşikar! Netflix dizileri izle! Bunun için tıklamanız yeterli olacaktır.

türk netflix dizileri oluyor

Black Mirror 

Netflix’in televizyon dizilerini satın almaya başlamasında ve dizileri daha başarılı noktalara taşımasındaki en büyük etkenlerden birisi Black Mirror dizisidir. Black Mirror 3 bölümden oluşan sezonlarıyla takipçilerini meraktan öldüren diziler arasında yerini almaya başladı. Yakın gelecekten bahseden dizide yaşanan buluşlar ve telekinetik güçlerin varlığıyla birlikte çok farklı bir bilim kurgu yaklaşımı dizayn edildi. Bu sayede dizi büyük bir kitleye hitap etmeyi başarabildi. Netflix dizi önerileri için blogumuzu takip etmeyi unutmayınız.

The Defenders 

Bilim kurgu dizilerinin birleşimi gibi bir nitelendirme olarak görülen bu dizide dört farklı karakterin aynı diziye adapte olma sürecini göreceksiniz. Daredevil gibi Luke Cage gibi karakterlerin katılımıyla “el”‘in yakalanması sürecini görebileceğiniz The Defenders dizisi hakkında tam bir yorum veya spoiler belirtmek mümkün değil. Bu kaliteyi kendinizin yaşaması gerekiyor. O yüzden Netflix’e üye olmalı ve kaliteli yapımların tadını çıkarmalısınız. Netflix en iyi mini dizileri için size kısaca sitcom tarzı dizilerini tavsiye edebilirim. Bu dizileri öğrenmek istiyorsanız. Yorum yaparak bizlere içerik isteğinizi lütfen belirtiniz. Yorumların hepsi dikkate alınmaktadır.

en iyi netflix dizileri nelerdir

Dizinin ana karakterleri hakkında net bir bilgi vermek için dizinin oyuncularına özel yapılan kendi dizilerinden bir birleşim kararıyla daha büyük bir projeye adım atılmasından sonra Netflix bu gibi bir yeniliği yapan ilk site olarak adlandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir