En Çok Oynanan FPS Oyunları Nelerdir?

En Çok Oynanan FPS Oyunları Nelerdir?

Bilgisayar ve video oyunu seven kişilerin oynadığı 11 oyun türünden biri olan FPS (First Person Screen) oyun türü dünyada en çok sevilen oyun türlerinden biridir. FPS nedir? Sorusuna gelecek olursak oyuna karakterimizin gözünden baktığımız bir oyun türüdür. Türkçe çevirisi birinci şahıs vuruşu gibi bir anlama gelen saçma bir anlam çıksa da biz oyunda karakterimizin gözünden bakıp silahla rakip olan herkesi vurup stres atıp bizi rahatlatan oyunlar da diyebiliriz. En Çok Oynanan FPS Oyunları Nelerdir sorusuna verilebilecek kuşkusuz en iyi cevap ise Call of Duty serisidir. İlk Call of Duty oyununun çıkış süresi yapımcıyla anlaşılamadığı için oyunun çıkış süreci biraz zorlu olmuştu. Ancak İnfinity Ward imzası ile satışa sunulan Call of Duty, oldukça kısa bir sürede dünya çapında oyuncularını dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Oyuncular oyunu beğendikleri için oyunun çıkışından kısa bir süre sonra 2 ek paket daha yayınlandı. Oyun 2003’ten bu yana hala oynayanlarını kaybetmemeyi başardı ve oyuncuları sayesinde bir çok başarı elde etti.

fps oyunları nelerdir

>Call of Duty oynanma oranı nasıl?

Geçmişten günümüze herkesin aklında kalan o Cpt.Price COD oyuncularının beğenisini toplamakta çok başarılı olmuştur. Oyuncular Cpt.Price’ın yeni serilerde de olması için bolca mektup ve e-postalar yollamışlardır. Her Call of Duty oynayan kişi bu oyunu Cpt.Price’in cömertliği ve vatanseverliği ile sevmiştir. Günümüzde de Call of Duty dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri Cpt.Price’dir. Call of Duty oynanma oranı nasıl? Sorusunu günümüze göre cevaplayacak olursak 12 Ekim 2018’de satışa sunulan Call of Duty Black Ops 4 serisinden sonra günümüzde oldukça bilinen battle royale modu ile yapımcısı olan EA bu yarışta ben de varım dedi. Pubg ile başlayan bu rekabeti yüksek olan zorlu süreç, Fortnite ile zirveye ulaşmıştı. Call of Duty serisinin oynanma oranında epey bir artış getiren battle royale modu daha önce Call of Duty’nin önceki serilerini meraklandırıyor bu sayede oyunun oynanma oranında yüksek artış gözlemlenmektedir.

fps oyun önerileri nelerdir

Bu konuya verebileceğimiz bir diğer örnek ise Counter Strike serisidir. Yıllardır eskimeyen bilgisayar oyunu efsanesi olan Counter Strike 6 farklı platform üzerinde oynanıyor ve bu da FPS türüne basitlik ve eğlenceyi sunması ile dünya üzerinde 1.sıradaki yerinden alıkonulmamayı hak ediyor. İki takımdan oluşan terörist ve anti terörist takımları arasında çatışmalar ile büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir.

Counter Strike Serisinin En Çok Oynanan Oyunu Nedir?

Counter Strike, 19 Kasım 1998 yılında satışa sunulan Halflife oyunun bir modu olarak yaratılmıştı fakat grafikleriyle oyuncuları kendine bağlamayı başardı. Geliştiricisi olan Valve Corporation 8 Kasım 2000 tarihinde serinin ilk oyununu yayınladı. Oyun beta sürümlerinden sonra, oyuna yeni silahlar, telsiz komutları ve 4 adet dil desteği getirildi.13 Mart 2001 tarihinde yayınlanan 1.1 sürümünün gelmesiyle birlikte yürürken duvara takılma ve bombanın duvarlardan sekmemesi gibi hatalar büyük oranda kapatıldı ve günümüzde oyuncular tarafından çok sevilen Counter Strike Global Offensive’nin ilkel atası olan sürüm ortaya çıktı.

cs serisinin en çok oynanan oyunu

Ayrıca E-spor sahnelerinde oynanılan Counter Strike Global Offensive Counter Strike Serisinin En Çok Oynanan Oyunu Nedir? Sorusunun cevabıdır. Bu soruya neden bu cevabı verdik diye sorulacak olursa oyuncularının heyecanını hiçbir zaman yitirmedi ve Counter Strike oyuncuları serinin bu oyununun diğer tüm FPS türü oyunların köküne kibrit suyu dökeceğine inandılar ve oyunun satışa sunulmasını heyecanla beklediler. 2012’de bir önceki serilerde olduğu gibi oyuncuların hile kullanmasından korkmuşlardı fakat Valve Corporation oyuncularını rahatlattı ve kullananları tespit edip süresiz olarak oyundan uzaklaştıracağını açıkladı. Günümüzde Counter Strike’in eski serileri bile hala oynanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir