Çok Dikkat Çeken Kripto Para HaberleriÇok Dikkat Çeken Kripto Para Haberleri


Sanal para kullanımının yükselmesi ile kripto para haberleri adeta televizyonda, gazetelerde ve internet sitelerinin adeta her birinde yerini almaya başladı. Son dakika kripto para gelişmeleri hakkında yaşanan Çin’i terk etme gelişmelerinden sonra Bitcoin yüksek oranda bir düşüş yaşadı.

Elbetteki bu düşüşün yaşanması ile kripto para birimlerinin diğerlerinde de bir yükselişin yaşanmadığını söylemek pek doğru olmayacaktır. Kripto para haberleri genelince yaşanan gelişmelerden en önemlisini Huawei Cloud Blockchain lansmanını insanlara sunarak gerçekleştirdi.

 BCS olarak duyurulan sistem internet alanında ayarlamalar, veri kullanımı, veri korunumu, bilgi aktarımı ve bunun gibi çeşitli alanlarda başarılar sağlayabildiğini duyurdu.

blockchain service

Blockchain Service Faydalı Mı?

Blochain Service’in duyumunu sağlayan Huawei uzun zamandır bu proje üzerinde çalıştığını ve gelişen süreç geneliyle gayet başarılı bir firma olan Huawei bu süreçte büyük bir başarı elde edebildi. Günümüzde hayata geçen Binance Jersey gibi borsa türevlerine de yön veren Blockchain Service fark edilmese bile bu sektör ile uğraşanların en çok dikkat ettiği şeylerden birisidir.

Binance Jersey Neden Kuruldu?

BTC gibi çok bilinen kripto para piyasalarında yaşanan dengesizlikler nedeniyle Bitcoin hızla bir düşüş yaşadı. 2019 yılında düşüşünü sürdürmeye devam ettiren Bitcoin gibi paraların daha rahat döndürülebileceği bir piyasa oluşturulmaya çalışılıyor. Hem de böylece güvenilir olmayan platformlar bu sayede devlet eliyle çalışmak varken insanların tercihlerinden uzaklaştırılacak ve daha güvenli bir ortam sağlanacaktır. Kripto para hakkında bilinmeyen gerçekler başlıklı yazımız için tıklamanızı tavsiye ederiz. Binance Jersey kısacası bu gibi güvenlik ihlallerine engel olabilmek hem de inanılmaz bir gerçek ekonomik krizin eşiğinden dönülmesi amacıyla Avrupa’da kuruldu. Ayrıca ülkelerin çoğunda vergilendirme yapılması bekleniyor. Bu noktada Türkiye bu işe dahil olabilir mi net bir şey söylemek mümkün değil.

Türkiye NexPara İle Tarihe Mi Karıştı?

Dünyanın bütün ülkelerinde sanal para alemine olan bu yönelimleri üzerine Türkiye’de 1 Mart 31 Mart tarihleri aralarında bir kripto para tanıtıldı. 2018 yılında en çok dikkat çeken haberler arasına girmeyi başardı. Türkiye’de artık bu piyasada yer alıyor. Ancak 2019 yılında olduğumuz düşünülürse ve bir yıl boyunca gerçekleşen piyasa hareketleri düşünüldüğünde ne yazık ki Türkiye bu piyasada kendisine çok büyük bir yer bulamayacak gibi gözüktüğü uzmanlarca söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir