Portakallı Kurabiye Nasıl Yapılır?Portakallı Kurabiye Nasıl Yapılır?

Portakallı kurabiye özellikle son zamanların en çok beğenilen tatlılarından birisi. Bizimde aynı şekilde pratik yemek tarifleri için önerimiz portakallı kurabiye, diğerlerine göre bayatlamadan çok uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Bunun nedeni ise hamurunda bulunan yumurtadan kaynaklanmaktadır. Siz ev kadınları ya da iş kadınları kolay yemek tarifleri ile hazırlamayı seçersiniz. Tarif için uyarı gerekirse hazırladığımız karışım gereği kurabiyeler ateşten çabuk etkilenip pişmeye başlar, 5 dakikaya bir kontrol edin.

 Altı kızarınca ve kurabiyelerin üzeri kırmızımsı hal alınca pişmiş demektir.
Not olarak! Bu paragrafta sadece dikkat etmeniz gereken noktalar belirtilmiştir. Pratik tatlı tarifleri içerisinde portakallı kurabiye yapımında bunlara dikkat etmediğiniz takdirde hazırladığınız yiyeceğin pekte lezzetli olacağını söylemek pek mümkün olmayacaktır. Portakallı kurabiye malzemeleri ise genel olarak evinizde bulunan şeylerdir. Yani her halükarda hazırlanış açısından kolaylık sağlayacaktır.


zeytinyağlı portakallı kurabiye tarifiPortakallı Kurabiye Malzemeleri Nelerdir?
  • Ortalama 200 ML portakal suyu
  • Ortalama 200 ML toz şeker
  • Ortalama 200 ML zeytinyağı 
  • 3 çay kaşığı kabartma tozu
  • Kabın aldığı kadar un
  • Suyunu sıktığınız portakal kabuklarının rendesi

Portakallı Kurabiye Tarifi 

Hazırladığınız bütün malzemeleri bir kaba koyup yoğurun. Ölçtüğünüz unu kabın içine dökün, hamurun elinize yapışmaması lazım, güzel bir kıvam alasıya kadar yoğurmaya devam edin. İstediğiniz şekillerde hamur parçaları hazırlayıp pişireceğiniz tepsiye yerleştirin 170 derece kıvamına gelen fırına verin ve pişmesini bekleyin.
Portakallı Kurabiye Nasıl Yapılır? Portakallı Kurabiye Nasıl Yapılır? Reviewed by AsAsAs on Şubat 17, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.