Evde Tiramisu Nasıl Yapılır?

Evde Tiramisu Nasıl Yapılır?

Harika tariflerim ile blogum üzerinden sizlere bazı bilgiler vermek istiyorum. Bildiğiniz üzere Tiramisu çoğu pastahanenin vazgeçilmez bir tatlı türü olarak her yerde gözümüze sokuluyor. Ancak içine hangi katkı maddelerini bile koyduklarını bilmeden yediğiniz Tiramisu yerine neden kendi tatlınızı kendiniz yapmıyorsunuz? 

Tiramisu Yapmak Kolay Mı?

Hımmm... Aslında dürüst olmak gerekirse pek kolay olduğu söylenemez. Örnek olarak pandispanya keki olarak bilinen yumuşak keki doğru ıslatmamanız bile yaptığınız tatlının aşırı derecede kuru olmasına neden olabilir. Şimdi daha fazla sizi sıkmadan tarife geçelim. Öncelikle malzemelerimizi doğru ve kaliteli ürünler olarak temin edelim. 
tiramisu tarifleri


Tiramisu Malzemeleri
  1. Pandispanya Keki 1 adet
  2. 3 Yemek kaşığı toz şeker yalnız olabildiğince dolu dolu koymalısınız.
  3. 3 Yemek kaşığı un kaşığın tamamen dolduğuna emin olmalısınız.
  4. 2.5 su bardağı süt
  5. 1 Adet yumurta
  6. 200 gram labne peyniri! Bunu alırken gerçekten dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Bazı labne peynirleri kokusu itibariyle tatlınızın tadını veya kokusunu değiştirebilir. 
  7. Keki ıslatmak için yarım bardak sudan çok az ama çok az fazla bir şekilde su kullanabilirsiniz. Süt kullanıldığını da duydum. Ancak süt biraz geç emilim yaptığı için katılaşma yapabiliyor.
  8. Genel olarak 3'ü 1 arada kahve konulurken 3'ü bir arada kahveyi kendiniz normal süt tozu ve nescafe ile birlikte yaparsanız daha lezzetli bir kahve tadı almanız mümkün olacaktır. Kahveyi süt tozundan maksimum 2 kaşık az koymalısınız. 
Tiramisu Muhallebesi Nasıl Hazırlanır? 

Bildiğiniz klasik muhallebiye benzer olarak evde tiramisu muhallebesi nasıl yapılır diye sorarsanız. Klasik bir şekilde şeker, un, yumurta ve süt birleşenlerini hemen bir araya getirin. Ardından bunu kaynatana kadar ocak üstünde hafif bir ateş ile pişirmeye özen gösteriniz. Ardından biraz soğuduktan sonra mikser ile birlikte labne peynirini üstüne döküp birbirlerine karışırken mikser ile karıştırma işlemine başlayabilirsiniz.
Ardından kahveyi kendi elinizle ayarladığınız için sıcak suda beklemeye alın biraz soğumasını bekleyin. Sonra servis tabağına koyduğunuz kekin ilk kısmını bununla ıslatmalısınız. Bunun ardından üstüne muhallebenizi dökünüz. Ardından hazırlanan bu katın üstüne kekin üst kısmını kapatıp tekrar kalan kahve ile ıslatınız. Ardından geri kalan muhallebi ile üstünü tamamen kapattarak servise hazır hale getirebilirsiniz. Ancak kekin soğuması ve malzemelerin soğuk olarak servis edilmesi için dolapta saklamayı unutmayınız. Ancak keki ıslatırken çok soğuk kahve ile yapmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde kekiniz daha sert olur ve pütürlü bir tat ağzınıza gelir.
Evde Tiramisu Nasıl Yapılır? Evde Tiramisu Nasıl Yapılır? Reviewed by AsAsAs on Şubat 12, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.