Soğuk Havalarda Yataktan Çıkmamanız İçin Geçerli Olan Nedenler

Kış mevsiminin sert soğuklarının iyice hissedilmeye başlanması ile birlikte artık yavaştan canımız yataktan çıkmamayı istemeye başlıyor. Kış mevsiminde insanların doğası gereği sert hava şartlarına uygun olmayan fizikler görünümleri bunun üzerindeki en büyük etkenlerden birisidir. Özellikle kışın evden dışarı neden çıkmak istemiyoruz? gibi bir sorudan yola çıkacak olursanız. Bunun için yüzlerce hatta binlerce neden bulabilirsiniz? Ancak bu yazımda sizlere en başta yer alan nedenleri bilimsel veya ruhani boyutlarıyla açıklamaya çalışacağım.

Evden Hiç Çıkmak İstemiyorum 

Genel olarak evde zaman geçiren biri değilken bir anda kış ayları geldiğinde kendinizi eve kapatıyor ve dışarı çıkmıyorsanız. Bunun en önemli nedenlerinden birisi yeni arkadaşlık ihtiyacınız olabilir. Neden mi? İnsanların genel olarak erindiği şeylerin başında alışagelmiş durumlar yer alıyor. Yani sonuç olarak sürekli olarak çevrenizde bulunan insanların sizi hava şartlarının olumsuz gidişatında dışarı çağırması sonucunda evden hiç çıkmak istemiyorum gibisinden cümleler kurabiliyorsunuz.


soğuk havalarda yataktan çıkmamanız için geçerli nedenler

Neden Dışarı Çıkmak Çok Zor Geliyor?

Yeni bir çevre edindiniz ancak hala neden dışarı çıkmak çok zor geliyor? gibisinden bir soru soruyorsanız. Birazcık da tembellik problemine değinmeye başlayabiliriz. Hava şartlarından konuştuğumuz yetti. Esas olan noktayı kaçırıyoruz. Bu durum yazın da başımıza gelebiliyor. Ancak genel olarak bu dikkatimizi çekmiyorken kış aylarında bu gibi durumlar dikkatinizi çekebiliyor. Neden bu sorunları artık kendinize yöneltmiyorsunuz. Sizce sadece sorun kış ayları mı yoksa kendi kendinize artık yetmemeye mi başladınız? İnsanların kendilerini önemsemedikleri dönemlerde özellikle ilişki esnasında karşı tarafa fazla değer vererek kendilerini unutmaları ile birlikte bu "bitkinlik" durumu meydana gelebiliyor. O yüzden karşınızdaki kişiyle hak ettiğiniz ilgi ve sevgi konusunda konuşmalısınız.


sevgisizlik insanı olumsuz etkiler mi

Sevgisizlik İnsanı Olumsuz Etkiler Mi?

Bu durum genel olarak geçerli bir konu başlığı olmasa da bu yazımda buna da yer vermek istedim. Son dönemlerde aşırı yalnız kalıyorsanız. Sizler için zaman içerisinde bir yalnızlık korkusuna dönüşebilecek bir psikolojik sorunla baş başa kalabilirsiniz. Yapmayın! Arkadaş edinmek veya herhangi bir çevreyle takılmaktan çekinmemelisiniz. Erkek arkadaş veya kız arkadaş boyutunda yeni bir ilişkiye en önemlisi seviyeli bir ilişkiye başlamak sizler için mükemmel bir adım olacaktır. Sevgisizlik insanı olumsuz etkiler mi? sorusunun cevabını deneyerek almanızı rica ediyorum.

Soğuk Havalarda Yataktan Çıkmamanız İçin Geçerli Olan Nedenler Soğuk Havalarda Yataktan Çıkmamanız İçin Geçerli Olan Nedenler Reviewed by Pus Pus on Ocak 07, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.