Nasıl Daha Çok Sevilen Biri Olunur?

Nasıl Daha Çok Sevilen Biri Olunur?

Çoğu kez kişilerin akıllarında sevginin çok farklı bir tanımı yer aldığını bilmemize rağmen kişiler nasıl daha çok sevilen bir karaktere sahip olunur bunu öğrenmek için can atıyor. Saçma bir cümle olduğunun ben de farkındayım. Neden insanlar artık kendilerine sevgisizlik kavramını bu kadar abartılı bir şekilde benimseyemiyorlar? Nedeni aslında çok basit. Bizler her ne kadar fazla değer görürsek görelim karşımızdaki kişilerden her zaman daha fazlasını bekliyoruz. İnsanlara kendinizi sevdirtmek zorunda değilsiniz. Artık beklentilerinizi minimum düzeye düşürmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde kendimizi sevdirmek için yapılması gerekenler hakkında bir şeyleri hayatımızda düzenlemez isek zamanla kendimizi kötü bir ruh haline sokabiliriz. 
nasıl popüler olunur


Neden İnsanlar Beni Sevmiyor?
Bu soruyu öncelikle bir kendinize sorun. Çok mu bilgilisiniz? Çok mu iyisiniz? Her türlü sonucu gözden geçirin. Mesela şu an “ne alaka iyi biriyim diye sevmiyorlar mı yani” diyenler elbette olacaktır. Ancak unuttuğunuz bir nokta var ki insanlar kendilerinin sevilmelerini istemelerine rağmen bunalmak istemiyorlar. Bu yüzden sevdiğiniz kişilere yaptığınız iyilikler veya iyilikleri için söylediğiniz sözler bir yerden sonra kendilerine ağır bir yükmüş gibi gelmeye başlıyor. Bu sorundan kurtulmanın hiçbir yolu yok mu? Elbette insanlarla yani arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize kısa bir ara verin. Onların hayatında nasıl bir yeriniz olduğu konusunda önce bir fikir sahibi olun. Bakın bakalım onlarda sizleri zamanı geldiğinde arıyor ve halini hatrını soruyor mu? Eğer ki cevabınız olumlu ise arkadaşınız sadece kısa süreliğini sizin fazlasıyla üstüne gelmenizden dolayı sıkılmış olabilir. bu yüzden sevgi sözcüğünün hakkını vermeli ve gerçekten her işe burnunuzu sokmamalısınız.

İlişkimde Neden Sürekli Kavga Ediyoruz?


Tahammülsüzlük… Gerçek bir neden aradığınızın farkındayım. Ancak bütün sebep bu noktadan itibaren başlıyor. Birbirlerine karşı hiçbir şekilde tahammülü kalmayan bu kişiler aşırı bir şekilde birbirlerini sevmelerine rağmen artık hareketlerine katlanamıyorlar. Çünkü ilişkilerde iki tarafında sahip olduğu yöneltme isteği karşı tarafın bir yerden sonra gururuna dokunmaya başlıyor. Ancak bu gibi bir yönlendirme yapmamanıza rağmen partnerinizin sizinle beni zorlama gibisinden konuşmalarını bir an önce es geçmelisiniz. Onunla bu konu hakkında konuşmalısınız. Düzelmesini kendinizin herhangi bir şey yapmadığınıza ikna etmelisiniz. Zaman içerisinde sorunlarınız düzelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir