Mustafa Kemal Atatürk Hakkında Yazdığı Yılmaz Özdil'in Kitabı Doğru Mu?


Mustafa Kemal Atatürk Hakkında Yazdığı Yılmaz Özdil'in Kitabı Doğru Mu?

İçerik bakımından zengin bir birikim sonucu oluşturulan Yılmaz Özdil'in Mustafa Kemal adlı kitabı basında ve sosyal medyada büyük bir tepki doğurdu. Kitabın içeriklerinin bazı kesimler tarafından yoğun olarak övülmesi veya eleştirilmesi yüzünden yazar uzunca bir süre açıklamada bulunmadı. Kitabın içeriği açısından Mustafa Kemal Atatürk'ün sanatçı kişiliğinden hayvan sever kişiliğine bile değiniliyor. Ancak kitaba getireceğimiz ilk eleştiri de burada başlıyor. Bu kadar dolu dolu yaşayan bir adamın hayatı bir kitaba sığacak nitelikte değildir. Yılmaz Özdil Atatürk hakkında kitapları bildiğiniz kadarıyla ülkemizde en çok satanlar arasına girmeyi başardı. Özellikle Twitter ve İnstagram gibi platformlardan yoğun olarak Mustafa Kemal kitabı ele alınmaya başlandı.


Mustafa Kemal pdf indirYılmaz Özdil Mustafa Kemal Hakkında Neden 
Sürekli Övgüyle Bahsediyor?

Tabi ki övgüyle bahsedilmesi gereken bir lider olan Atatürk'e olan hayranlığı çok eskiden beri bulunan yazarın kalemi bir hayli güçlü. Diğer yazarlara nazaran uzun bir süreden beri Mustafa Kemal hakkında araştırmalar yapıyordu. En son gelen Yılmaz Özdil kitabı sayesinde Türkiye'nin manşetine oturmayı başardı. Haberlere kadar çıkan bu kitap gerçeği tamı tamına yansıtıyor mu? Elbette bunu söylemem güç ancak kitap çoğu konu başlıklarına değinmeye çalıştığından biraz kopukluk yaşattığını söylemekte bir yanlış olacağını sanmıyorum.

Kitabın Genel İçeriği İle İlgili Kısa Bilgiler

Kitabı baştan sona okudum. Kitap gerçekten fazlasıyla bilgi içeriyor. Ancak ufak tefek noktalarda abartıya kaçıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Kitabın en önemli özelliği ise ne kadar eleştirilirse eleştirilsin Atatürk'ü olabildiğince özet haliyle sizlere aktarmaktı. Ancak bu bazı kişiler tarafından ağır dille eleştirildi. Yılmaz Özdil Mustafa Kemal pdf indir şeklinde araştırmalar yapıyorsanız. Bu site bir indirme sitesi değildir. Korsan kitapçılığa tamamıyla karşıyız. Orijinal platformlarından Mustafa Kemal pdf indirmek için başvurabilirsiniz. Ki paralı olarak pdf satılan korsan işlem yapmayan platformlar ülkemizde mevcuttur.

Atatürk'ü Eleştirenler Neyi Amaçlıyor?

Kitabın eleştirilerini incelediğimde en çok dikkatimi çeken hususlardan biriside kitap dışı eleştirilerin yapılmasıydı. Dünyaca saygı duyulan bir lidere bu kadar ağır eleştirilerin yapılması da ne derece doğru cevap vermek güç. Ancak yinede her kesime olduğu gibi bu konuda da o insanlara saygı duyulmalıdır. Yine de maziyi bilmeden tam olarak o günleri yaşamadan araştırma ve bilgi birikimine internet adı verilen "bilgi çöplüğü" üzerinden anlamaya çalışmak... Biraz gülünç olabilir. Mustafa Kemal kitabı Türkiye'nin en önemli kitapları arasında yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bilgi birikimlerinin bir kısmı yanlış olduğu söylense de bir emeğin bu kadar kolay bir şekilde çöpe atılması asla doğru olmayacaktır.
Mustafa Kemal Atatürk Hakkında Yazdığı Yılmaz Özdil'in Kitabı Doğru Mu? Mustafa Kemal Atatürk Hakkında Yazdığı Yılmaz Özdil'in Kitabı Doğru Mu? Reviewed by AsAsAs on Ocak 28, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.