Kripto Para Son Dakika Haberleri

Kripto Para Son Dakika Haberleri 


Kripto paralara yapılan yatırımlar hızla artıyor, her geçen gün yeni yatırımcılar sisteme dahil olmaya devam ediyor. Bu ivmeyle devam ederse, kripto teknolojilerin geleceği şekillendireceği söylenebilir. Bitcoin ve diğer kripto paralar blok zinciri üzerinden hizmet vermektedir. Kripto para son dakika haberleri için yazımızın tamamını okumanız gerekmektedir.

Devlet veya bankalar tarafından kontrol altına alınamayan bir şifreleme işlemi devreye girmektedir. İşlemler direkt olarak yapıldıği için araya aracıların girmesi söz konusu olmadığından kesintiler minimuma indirilmektedir. Bankalar gün geçtikçe artan sayıda kullanımı gözardı edememiş, ve ödeme sistemlerine bitcoin veya diğer kripto paraları dahil etmişlerdir. Dünyada kripto paralar ile ilgili birçok ülke farklı uygulamalara dizenlemelere gitmiştir. Bu düzenlemelerin neler olduunu inceleyelim:
Kripto Paralara Vergi Mi Geliyor?

İlk haberimiz Danimarka’dan olsun. Danimarka’da Bitcoin ve farklı kripto para cinsleri ile ilgili vergi düzenlemesine gidiliyor. Danimarka Vergi Dairesi kripto paralar ile ilgili bilgi edinme hakkı kazandı. Danimarka Vergi Dairesi bunu sağlamak için, kripto paralar ile ilgili işlem yapan borsalardan, borsaya yatırım yapan kişilerin isim, adres ve vergi numaralarını bildirmesini istedi. Böylece bitcoin vb. kripto paralar üzerinden sağlanan kazançların vergilendirilmesine gidilecek.

Alınan son dakika kripto para haberleri bilgilerine göre de Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, 2019 yılının ilk çeyreğinde, kripto paraları halka arz edecek. Kripto paralar menkul kıymetler olarak düşünülüp, menkul kıymetlerin tabi olduğu yasalara göre düzenlemeler yapılacaktır. Komisyonun onayı alınmadan, gerçekleştirilen dijital yatırımların hapis ve para cezası olduğu bildirildi.

son dakika kripto para haberleriAvrupa Kripto Paralarla İlgili Varlık Raporunu Yayınladı Mı?

Avrupa Bankacılık Otoritesi, kripto paralarla ilgili yeni düzenlemelerin olması gerektiğini belirtmiştir. Abrupa Bankacılık Otoritesi, kripto paralarla ilgili Varlık raporu yayımlayarak, kripto para piyasasının günden güne artış kaydedeceklerini beklediklerini açıkladı. Ayrıca kripto paraları denetleme yapan bir kurumun eksikliği olduğunu, ve ileride bu durumun çok fazla sayıda soruna neden olabileceği belirtildi.Bunun için tüm AB ülkeleri nezdinde ortak bir yapılanmaya gidilebileceği belirtildi. Avrupa güncel kripto para haberleri içerisinde en önemli başlığa yer verdi. Dünyada ilk kez bu varlık raporu yayımlandı.

Japonya ise kripto paralar ile ilgili EFT’leri onaylayabileceğini ve bununla ilgili bir altyapı geliştirdiğini söyledi. Ancak kripto paraların büyük borsalarda işlem görmesine olanak veren kanun tasarısının aleyhine oy verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir