Kendinizi İyi Hissetmek İçin Ve Mutlu Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Çağımızın en büyük problemlerinden biri olan MUTSUZLUK temasına bu yazımda yer vermek istiyorum. Son dönemlerde insanların yaşadıkları sıklıkla psikologlar tarafından depresyon olarak adlandırılan moral çöküklüğü sürecinde çok büyük hatalarımız yer alıyor olabilir. Kısacası eline bir kağıt kalem alıp maddeler halinde nasıl mutlu olabilirim?sorusunun cevabını kendin bulabilirsin. Öncelikle kendine bir kişilik analizi yapman gerekiyor. Eğer ki kişiliğin çok tutarsız sonuçlar çıkartıyorsa evet gerçekten büyük bir depresyon başlangıcında olabilirsin. Bu yüzden bu yaşantını değiştirmeli ve bir an önce yeniliklere kapını açmalısın. Mutlu olmak için yapılması gerekenler olarak sunulan listemiz şu şekildedir:

1. Arkadaş Seçerken Sizleri Yoracak Kişiler Seçmeyin

İnsanların yanlış arkadaş seçimleri olarak nitelendirdiği bu durum aslında motivasyon anlamında özellikle 16-25 yaş aralığındaki kesimler için bir depresyon nedeni olarak söyleniyor. Arkadaşlarınızla yapabileceğiniz aktiviteler bulunurken siz hala arkadaşlarınızla buluşup sadece dertleşme eylemini gerçekleştiriyorsanız. Bu arkadaşınız sizin modunuzu düşürüyor olabilir. Elbette bu kişi sizin için yanlış seçimdir diye nitelendirmek doğru olmayacaktır. Ancak kişilik analizi yaparken dikkat edeceğiniz en önemli hususlardan birisi de bu kişinin hayatınıza kattığı enerji uyumu sorunu olmalıdır. Yani arkadaşlarınız sizin günlük olarak enerjinizi belirleyen 1 numaralı faktördür.
mutlu olmak için yapılması gerekenler

2. Kendime Uygun Hobi Bulamıyorum!

Bu ciddi bir problem olarak insanların sürekli ağzında bulundurduğu basit bir lakırtı... Aslında bunun nedeni çok basit! Özellikle kişilerin bu gibi durumlarda kendilerine uygun hobi bulamamalarının en büyük sebebi TEMBELLİK sorunsalıdır. Yani kişilerin kendime uygun hobi bulamıyorum. Demesinin en büyük nedeni bundan kaynaklanıyor. Ne yapılmalı? Öncelikle kendinizi küçümsememelisiniz. Sıfır müzik kulağı olan insanların bu ülkede sanatçı olabildiklerini eminim sizlerde fark ettiniz. Şarkı söylemekten başka işi olmayan kişilerin daha doğru düzgün tonu bile tutturamadıkları bir müzik alanında yeteneksiz olduğunuzu düşünmeniz sizce de çok saçma değil mi? Unutmayın her şeyi yapabilecek bir güce sahipsiniz.

3. Kendime Bir Türlü Güvenmiyorum Ne Yapmalıyım?

Evet esas önemli konuya geldik! Öz güven gerçekten çağımızın yeni problemlerinden birisidir. Neden mi? Kendine güven anlamında kullanılan bu sözcük aslında sizin kendinizi sevmenize yönelik bir ibare niteliğinde olduğunu unutuyorsunuz. Her şeyi güven sonucuna bağlayan bir toplumda neden sevgisizlik kavramı söz konusu olmuyor bu da ilginç bir serüven işte... Önemli olan nasıl özgüven sahibi biri olunur bu soruya cevap vermek... Neyse sözü uzatmadan neden toplumdaki sevgisizliğin farkına varmış bir birey olarak öncelikle kendinizi sevmiyorsunuz. Mesela okulda sevmediğiniz bir kişi ile muhabbet etmeyi deneyin. Ne kaybedebilirsin? O insanı da bir insan olarak sevmeye çalışın ancak kendinize olan sevginizi eksik etmeyin. O insan sizden üstün veya alçak değil ikiniz de aynı formlarda yaratılmış varlıklarsınız. Ancak sevmediğin kişileri sevebilmek gerçekten büyük bir cesaret işidir. Zamanı geldiğinde bu olgunluğu gösteren bir kişi hayatının hiçbir bölümünde pişman olmayacaktır.
Kendinizi İyi Hissetmek İçin Ve Mutlu Olmak İçin Ne Yapılmalıdır? Kendinizi İyi Hissetmek İçin Ve Mutlu Olmak İçin Ne Yapılmalıdır? Reviewed by Pus Pus on Ocak 06, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.