Bitcoin’de Yaşanan Düşüşlerin Nedenleri Nelerdir?

Bitcoin’de Yaşanan Düşüşlerin Nedenleri Nelerdir?


Bitcoin ve tüm altcoinlerde son dönemlerde yapılan hızlı satışlar nedeniyle sert düşüşler baş göstermiştir. Zaman içinde 19000$, 10000$ ve sonrasında 5000$ kritik eşiğin de altına düşen bitcoin şu anlarda var oluş mücadelesi yaşamaktadır. 2018 yılı için 19000$’ı gören bitcoinde, sert düşüşler olmuş ve yaklaşık y,5 değer kaybetmiştir. İnsanların doğal beklentisi, zaten hiçbir kullanım alanı olmayan bitcoinin zaten değer kaybetmesinin normal olduğu şeklindedir. Not olarak Bitcoin haberleri ile ilgili bildirimlerimiz için bizi takip etmeyi unutmayınız. Bitcoin investing olarak bilinen inceleme platformundan inişleri çıkışları daha kolay takip edebilirsiniz. 

bitcoin son dakika gelişmeleri

Bitcoin’deki bu düşüş neden gerçekleşti? Bitcoini kontrol eden iki madenci grubu arasında Kasım 2018 tarihlerinde var olan çatışma sonrası düşüş gösteren bitcoin, taraflardan birisinin sulh ilan etmesi ve çatışmadan çekilmesiyle değer kazanmaya başlamıştı. Madencilerin arasında olan çekişme bitcoin fiyatlarının alabora olmasına neden olunca, sadece yatırımcıların oynadığı rollerle bitcoinin değer kazanıp- artmadığı anlaşılmış oldu. Yatırımcı öncelikle geleneksel para piyasası ile kripto para piyasasını birbirinden ayrı olarak düşünmelidir. Geleneksel para piyasasında denetimler varken, kripto para piyasasında bir direnç noktası yoktur, yani denetim yoktur.


Ayrıca Binance ve Bittrex borsalarında işlem gören bitcoinin alımında olan azalma ve fiyatlarda gerileme meydana geldi. Çünkü bu borsalar yeni üyelerin dahil olmasını engellemek için sistemlerini kapattılar; yeni üyeler devreye giremedi. Son bir ay içinde Bitcoin son dakika gelişmeleri değerlendirildiğinde, gerileme 4% civarında seyretti. Bitcoin son dakika gelişmeleri ile oluşan piyasalardaki belirsizlik nedeniyle yatırımcılar riskli yatırımlardan uzak durmak istiyorlar. Bitcoin de riskli bir yatırım olarak görülmektedir. Bu nedenle yeni yatırımcıları çekemeyen Bitcoin daha da fazla düşüş gösterecektir.
Gelen bitcoin haberleri yorumlandığında, bitcoin alacak kişinin tavrı, bıçak düşerken tutulmaz tarzı yani düşüş devam ederken alımın yapılmayacağı şeklindedir. Satan kişilerin birçoğu bitcoin kripto paraları yüksek fiyatlardan aldıkları için, yüksek miktarda zarar edebiliriz düşüncesiyle elden çıkartmak istememektedirler. 
Son dönemdeki bitcoin haberleri değerlendirildiğinde şu anki ortamda uzun vadeli yatırımcılardan daha çok günlük al-sat yapanlar piyasada bulunmaktadırlar. 19000 dolardan gelen düşüş trendi halen devam ettiği için alıcılar için de satıcılar için de işlem yapmak cazibesini kaybetmiştir

Dünya Borsalarında 2019 Yılında Kripto Paralarla İşlem Yapılabilir Hale Gelinebilir

Dünyada 2019 yılı sonlarına doğru, Nasdaq , New York borsalarında kripto paralarla işlem yapılabilir hale gelinebilir. Bu yıl G20 ülkelerinin kripto paralarla ilgili, düzenleyici bir çerçeve ele almaları beklenmektedir. Daha önceden Danimarka merkezli Saxo Bank, 2018 yılı sonlarına doğru kurumsal yatırımcıların devreye gireceğini ve Bitcoin değerinde yükselme meydana geleceğini söylemişti; ancak öngörüleri tutmadı.
Şimdiye kadar sadece yatırım amaçlı alınan ve başka hiçbir yerde işe yaramayan dijital para birimi olan Bitcoin, son dönemki gelişmelerle canlanıyor, deyim yerindeyse hayat buluyor. Şöyle ki; geçtiğimiz yaz aylarında Endenozya’da pilot uygulaması başlatılan bir proje ile, bitcoin POS cihazları kullanılarak alınabilir hale getirildi; ayrıca alışverişlerde de bitcoin kullanımı dönemi başlamış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir