Bitcoin Hakkında Yapılan Son Yorumlar

Bitcoin Hakkında Yapılan Son Yorumlar


Bitcoin kripto para olup, ilk çıktığı günden yakın bir zamana değin, sadece yatırım amaçlı alınıyordu. Geçtiğimiz yaz aylarında Endenozya’da pilot uygulaması başlatılan bir proje ile, bitcoin POS cihazları kullanılarak alınabilir hale getirildi; ayrıca alışverişlerde de bitcoin kullanımı dönemi başlamış oldu. Bitcoin güncel haberleri için sitemizi takibe almayı lütfen unutmayınız.

Son dönemlerde bitcoinde 20% dolaylarında sert düşüşler meydana geldi. Bitcoin, Binance ve Bittrex borsalarında işlem görmektedir; bu borsalar yeni üyelerin dahil olmasını engellemek için sistemlerini kapattılar; yeni üyeler devreye girmediği için bitcoin alımında azalma ve dolayısıyla da fiyatlarda gerileme meydana geldi. Son bir ay içinde Bitcoin son dakika gelişmeleri değerlendirildiğinde, gerileme 4% civarında seyretti.

son dakika bitcoin gelişmeleriBitcoin son dakika gelişmeleri ile oluşan piyasalardaki belirsizlik nedeniyle yatırımcılar riskli yatırımlardan uzak durmak istiyorlar. Bitcoin de riskli bir yatırım olarak görülmektedir. Bu nedenle yeni yatırımcıları çekemeyen Bitcoin daha da fazla düşüş gösterecektir.


Bitcoin Gündeminde Son Yaşanan Gelişmeler
Bitcoin ETF, uzunca bir süredir yasallaşması beklenirken 2018’de yasallaşma olmadı. Dünyada 2019 yılı sonlarına doğru, Nasdaq , New York borsalarında kripto paralarla işlem yapılabilir hale gelinebilir. Bu yıl G20 ülkelerinin kripto paralarla ilgili, düzenleyici bir çerçeve ele almaları beklenmektedir.

BTC Kurumsal Tarihi Hakkında Ufak Tefek Değişiklikler
Daha önceden Danimarka merkezli Saxo Bank, 2018 yılı sonlarına doğru kurumsal yatırımcıların devreye gireceğini ve Bitcoin değerinde yükselme meydana geleceğini söylemişti; ancak öngörüleri tutmadı. 20.000 dolardan gelen düşüş trendi halen devam ettiği için alıcılar için de satıcılar için de işlem yapmak cazibesini kaybetmiştir. Gelen bitcoin haberleri yorumlandığında, bitcoin alacak kişinin tavrı, bıçak düşerken tutulmaz tarzı yani düşüş devam ederken alımın yapılmayacağı şeklindedir. Satan kişilerin birçoğu bitcoin kripto paraları yüksek fiyatlardan aldıkları için, yüksek miktarda zarar edebiliriz düşüncesiyle elden çıkartmak istememektedirler. Son dönemdeki bitcoin haberleri değerlendirildiğinde Şu anki ortamda uzun vadeli yatırımcılardan daha çok günlük al-sat yapanlar piyasada bulunmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir