2019 Yılında İlişkinizi Daha Güçlü Hale Getirmenin 6 Yolu

İlişkilerin ilk zamanları oldukça güzel geçmektedir. Fakat iki hayatı zamanla birlikte yaşamak birçok zorluğu da beraberinde getirebilmektedir. Böyle durumlarda elbette güçlü ve sağlam ilişkiler ayakta durmaktadır. Sizin de mutlu bir ilişkiniz varsa ve daha iyi olmasını istiyorsanız yeni yılda sizlere birkaç öneri sunacağız. Bu yazımızda sizlere terapistlerin ilişkiler konusunda önerilerini sizlere sunacağız.

Gün Sonunda Birbirinize Vakit Ayırın

İkiniz içinde yorucu ve zor bir gün geçse de gün sonunda 10 dakika olsa bile birbirinize vakit ayırmanız son derece önemlidir. Akşam eve geldiğiniz zaman televizyon ya da sinemaya gitmek gibi faaliyetlerde bulunmak yerine birbirinizle iletişim kurabilirsiniz. Bu sayede aranızdaki bağı daha güçlü hale getirebilirsiniz.

ilişki bir zorunluluk değildir

Hayallerinizi Paylaşın

Sağlam bir ilişki konusunda sadece aşk yeterli olmamaktadır. Birlikte olduğumuz kişi iyi ya da kötü her anında sizlerden destek beklemektedir. Aynı şeyi kendiniz de isterseniz. Fark etmesekte birinin sizin yanında olması özgüveninizi arttırmakta ve daha güçlü hissetmenize neden olmaktadır. Bu nedenle ilişkilerde eşlerin hayallerini ve hedeflerini bilmesi ve paylaşması son derece önemlidir.

İlişkinizi Konuşun

Her gününüz mutlu geçmeyecektir. Bu yüzden ilişkilerde aktif olmak son derece önemlidir. Mutlu olsanız da bu durumu söyleyebilir ve ilişkinizde güzel giden şeyleri konuşabilirsiniz. Olumsuzlukları açık bir şekilde söylemek sorun yaratsa da partnerinizin bazı şeylerin farkına varmasına da yardımcı olabilir. İletişim kurulmayan ilişkilerdeki sorunlar daha ciddi ayrılıklara sebebiyet olabiliyor. Aldatma ve aldatılma durumlarını çeşitli kişiler bu soruna dayandırıyor.

Yeni Yılda Yeni Kararlar
İlişkiniz boyunca iki tarafı da rahatsız eden konular olabilir. Sorun ne olursa olsun iki taraf da yeni yıl da bazı şeyleri partnerinden değişmesini isteyebilir. Veya çiftler hedefler belirleyerek yeni kararlar alabilir. Bu yıl sizde ilişkiniz için değişim yapabilir ve yıl boyunca bu kararınızın arkasında durabilirsiniz. Yeni ilişkilerin heyecanı kısa süre içerisinde sönebiliyor. Sırf bu yüzden sevgilimle neler yapabiliriz? diye sıkıcı ve korkutucu araştırmalar yapılabiliyor. Ancak bir süre sonra görüyorsunuz ki buna hiç gerek kalmıyor. Planlarınızı yaptığınız kişiyle yollarınız bir anda ayrılıyor. Bu yüzden yeni kararlar alırken kısa vadeli kararlar almak ilişkiyi daha dinç tutacaktır.

sevgilimle neler yapabiliriz?


İlişkinizi Bir Zorunluluk Değil
Bir çok insan hayatını birlikte paylaşabileceği, ve güvenebileceği kişileri aramaktadır. Siz bu tanımlara uyan biriyle birlikteyseniz sevdiğiniz kişinin ne kadar değerli olduğunu gösterebilirsiniz. Bu uygulama ilişkinizin değerini anlamanızı sağlayacaktır. Uzmanlar yaşadıkları ilişkileri hayatında önemsiz gören kişilerin uzun ömürlü olmadığını açıklamıştır. Unutmayın bu sizin için bir dayatma değildir. Sevgilimden ayrılmak istiyorum gibisinden klişe bir cümleyle bu yazıya ulaştıysanız. Zaten siz kararınızı vermişsiniz bu cümlenin aynısını karşınızdaki kişiye yazmalısınız. Kusura bakmayın ayrılığın karşınızdakini üzmeden yapmanın herhangi bir yolu bulunmuyor.

İlişkilerde Bencil Davranmak Doğru Mudur? 


Çiftlerin birbirlerini aşırı şekilde düşünmesi bazı problemlere neden olabilir. Bununla beraber eşlerin kişisel bakımlarına ve hobilerine vakit ayırmaları gerekir. Kendine vakit ayıran kişi partnerinin de aynısını yaptığından emin olması gerekir. Bu sayede iki taraf da mutlu olabilmektedir. Terapistler ilişki durumlarında şiddetli kavgaların ya da büyük anlaşmazlıkların giderilebileceğine inanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir