Tera Online Güncellemeleri

Tera Online Güncellemeleri

Tera online oyunu son zamanlarda popülerleşen ve yavaş yavaş MMORPG oyunları arasında yer almaya başlayan genç oyunlarından birisidir. Genel olarak oyunda 7 farklı ırk bulunmakta olup saldırı stratejisi üzerine hazırlanan bu oyuna ilgi oldukça büyük. Tera online güncellemeleri ile her geçen gün daha iyi bir hale gelen bu oyuna son olarak gelişmiş bir grafik güncellemesi gelmiştir.

Güncelleme kapsamında eklenen yüksek çözünürlüğe sahip karakterler ve mekânlar eklenen Tera oyununda yer alan 3 grafik motor özelliği ile tüm savaş oyunlarının önüne geçeceğine dair şüphemiz yok. Tahminlere göre 7 GB olan bir tasarıma sahiptir.

tera güncellemeleri

2019 yılında her şeyde olduğu gibi Tera oyununda da Tera online güncellemeleri ile pek çok yenilik bizleri bekliyor. Şuan da En Masse tarafından 2019 yılının ilk çeyrek haritası yayınlanmış durumda.

Ocak ayının gelmesi ile birlikte ilk olarak karşımıza V79 güncellemesi gerçekleşecek. Diğer V80 güncellemesinin ise Mart ayında yapılması bekleniyor. Gerçekleşecek olan güncel seviye ise 65’den 70’e çıkarılacak. Aylık olarak açıklanan son bilgilere öre Tera güncellemeleri şu şekildedir;

tera rehberi

Tera Online l OCAK, ŞUBAT VE MART GÜNCELLEMESİ

15 Ocakta gerçekleşmesi beklenen güncellemeye göre v79 gerçekleşecek. Bu güncelleme ile class ve skiil sisteminde dengeleme oluşacak aynı zamanda PvP takım değişimleri de bizi bekleyen yeniliklerden sadece birisidir.
Şubat ayında söz konusu olan güncellemeler de ise 14 Şubat temel alınacak. Bu güne özel etkinlikler hazırlanması bekleniyor. Son olarak elde olan bilgilere göre son güncelleme Mart ayında gerçekleşecek. Güncelleme ile seviye artışı ve yeni karakterler oyuna dâhil olacak.

Tera Online Rehberi

Oyuna yeni başlayacakların araştırması gereken Tera online rehberi içerisinde ırklar, enchanting sistemi, sınıflar ve craft sistemi hakkında bilgiler yer alıyor.

 Irklar; Last Aman Standing, Blood of Dragons, Ancient Wellspring, Gather No Moss ve Horizon Run gibi ırk cinsleri bulunmaktadır.
Sınıflar; Archer, Berserker, Lancer, Mystic, Priest ve Slayer olmaktadır.
Craft Sistemi; Gathering, Eşya Parçalama, Crafting, rünler gibi sistemler yer alır.

Kontrol ve temel tuşlar konusunu ele alacak olunur ise Tera hedef oyunu olmaktadır. Hedefler ise fare ile işaretlenmektedir. Diğer oyunlarda yer alan özelliğin yanı sıra bu oyunda bakış yönüne göre hedef atılmamaktadır. Bu da hareket sisteminin daha gerçekçi olmasını sağlar.
Tera online rehberi sistemine göre klavyede kullanılmakta olan bazı tuşlar mevcuttur. Bu temel tuşlara göre:
W: Öne doğru hareket edilmesini sağlar.
S: Geriye doğru hareketi sağlar.
A:Sola doğru hareket ettirir.
D: Sağa doğru hareket edilmesini sağlar.
K: Skill görmeye yarar.
L: Bu tuşu kullanarak mevcut görevlerinizi görme imkânınız bulunur.
Tera online rehberi sayesinde oyunun genel kullanımı oldukça basitleştirilerek bilgi verilmektedir. Bu bilgileri kullanarak pek çok kişi rahat bir oyunu imkanı sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir