Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Spotify Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Müzik ve ses kalitesinin kesiştiği Spotify müzik uygulamasında hesabınızı silmek için neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız. İçerik içerisinde yer alan adımları birer birer takip ederek hesabınızı kolaylıkla silebilirsiniz. Spotify üyeliğinizi sonlandırabilmek için uzun bir sürece ihtiyacınız bulunmamaktadır. Kısacası adım adım giderek hesabınızı silebilmeniz için gerekli bilgiler şu şekilde sıralanabilir.

Spotify Hesap Kapatma

1. Öncelikle Spotify ana sitesini açmanız gerekiyor. Sitenin tasarımı itibariyle ana sayfanın en alt kısımlarında yer alan hakkımızda kısmına tıklayarak açılan yeni sekmede 3. seçenek olan iletişim formu yazısının üzerine gelerek tıklayınız. Ardından karşınıza çıkan üyelik, hesap, oturum açma, teknik sorunlar, fikirler/geri bildirimler ve bozuk veya yanlış bir şarkıyı iletmek istiyorum seçenekleriyle karşılaşacağınız bir sayfa gelecektir. Bu seçeneklerden hesap seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

2. Spotify hesabınızı kapatırken hesabım kısmına giriş yaptınız. Artık yapmanız gereken karşınıza çıkan hesap bilgileri, ülke ve ödeme yöntemleri, premium üyeliğimi iptal etmek ve Spotify’ın ücretsiz hizmetine geçmek istiyorum, Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum, Facebook ile oluşturulmuş hesap ve diğer seçeneklerinden Spotify hesap kapatma için Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum seçeneğine basınız.

3. Yeni açılan sayfadan hesabı kapat sekmesine basarak hesabınızı neden kapattığınız ile ilgili soruya da cevap verdikten sonra hesabınızı kapatabilirsiniz. Spotify hesabı kapatırken aynı üye girişi ile bir daha asla giriş yapamayacağınızı unutmayınız. Premiumu olan hesaplar için de bir ayrıcalık yapılmamaktadır. Yanlışlıkla hesabınızı kapatığınızı bile belirtseniz hesabınız tekrar açılmayacaktır. Bu yüzden Spotify üyeliğinizi kapatırken iki kez düşünmeniz gerekiyor. İlerleyen dönemlerde tekrar Spotify üyeliği alacaksanız. Sadece Spotify paketinizi iptal edebilirsiniz. Ardından yeni paketinize geçiş şansınız zaten bulunmaktadır. Bu yüzden hesabınızı tamamen kapatmanıza gerek yoktur.

Spotify Premium Paketi Biterken Hesap Kapatmak

Spotify paketi biterken hesap kapatmaya çalışan kullanıcıların yeni bir hesap açmalarına gerek yoktur. Zaten hesaplarınızın bitiş süresine doğru verdiğiniz ödeme talimatını Spotify hesabınızdan kaldıracak olursanız. Boşuna hesap açmak ile tekrar tekrar uğraşmak zorunda kalmazsınız. Nasıl Spotify ödemesi iptal edilir? Bu sorunun cevabını Spotify zaten kendisi veriyor. Ancak işlemler sırası itibariyle şu şekilde sıralanabilir
Hesabım
Üyelik
Değiştir veya iptal et
Premium iptal et
Evet iptal et

Adımlarını takip ederek yapılmalıdır. Bilgisayardan veya mobil uygulamadan yapabileceğiniz iptal işlemini hesabınızı kapatarak yapmanıza gerek yoktur. Ancak Spotify üyeliğini bir daha almak istemiyorsanız. Üyeliğinizi sonlandırmak istiyorsanız. İşlemlerinizi yukarıda anlatıldığı üzere adım adım yapmanız gerekiyor. Ayrıca hesaplarınızı silerken neden sildiğiniz hakkında sorulan soruyu son adımda doğru bir şekilde girmeniz halinde rahatsız olduğunuz özellikler Spotify yetkilileri tarafından tespit edilir ve bu alanda çalışmalar yaparak sorunun giderilmesi amaçlanacaktır.

Eğer ki Spotify üyelik iptali için kararlıysanız. Yukarıda sizlere iletmiş olduğumuz 3 adımda Spotify hesabı silme adımlarını takip ederek hesabınıza son verebilirsiniz. Ancak daha öncede belirttiğimiz üzere silinen hesap ile tekrar giriş sağlanamayacaktır. Bu yüzden hesabınızı sildiğiniz an Spotify ile tamamıyla o hesabın ilişkisi kalmayacak ve hesabınıza tekrar giriş sağlanamayacaktır. Bu yüzden hesabı silmek yerine paket değişikliği yapabilir veya paketinizi tamamen iptal ederek ücretsiz spotify kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir