Para Kazandıran Web Site Fikirleri

Para Kazandıran Web Site Fikirleri 

Soru Cevap Sitesi

Bu tarz internet sitelerinde kullanıcılardan soru alıp kendiniz de cevaplayabileceğiniz gibi, kullanıcıların kendi aralarında birbirlerine soru sorup cevaplayabileceği bir platform da oluşturabilirsiniz. Eğer bir konuda kendinize güveniyorsanız ilk yol sizin için iyi olabilir ancak ikinci seçenek daha geniştir. En çok para kazandıran web site fikirleri arasında bu yöntem yer alıyor.

web site önerileri

Haber Sitesi

Günümüzde birçok haber sitesi bulunduğundan eğer bu alanda bir web sitesi oluşturacaksanız, rakiplerinizin çok olduğunun farkında olmalısınız. Diğer haber sitelerinden farklı olmak için mutlaka özgün olmalı, kullanıcılara diğer sitelerden farklı şeyler sunmalısınız.

Kitap Yorumları

Eğer kitap okumak sizin için bir tutkuysa, bu tutkuyu bir işe dönüştürebilirsiniz. Okuduğunuz kitapları diğer insanlarla paylaşarak kitap hakkında yorum yapabilirsiniz. Okuduğunuz kitaplarla ilgili neleri beğenip neleri beğenmediğinizi söyleyerek, diğer insanlara o kitaplar konusunda rehber olabilirsiniz. Eğer belirli bir kitleye ulaşırsanız kitap çekilişleri de yaparak, kullanıcıların sitenizde daha aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca 2018 web site fikirleri gerçekten artık eskidi. Ki yılın sonuna da geldik. O yüzden yaratıcı internet sitesi fikirleri için sitemizi takip edebilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kendi Oluşturduğunuz Kitap

Eğer bir hikaye, roman veya şiir yazmayı düşünüyorsanız bunu normal yollardan farklı olarak bir web sitesinde yazabilirsiniz. Kitabınızı bölüm bölüm olarak sitenizde belirli aralıklarla yayınlayıp, kullanıcıların sizi sürekli takip etmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha aktif bir şekilde kitabınızın bölümleri hakkında geri dönüş alabilir ve ortaya güzel bir kitap çıkarabilirsiniz. Blog üzerinden kitap web sitesi açabilirsiniz.

Yemek Blogu

Yemek yapmak sizin için bir tutkuysa, bu tutkunuzu insanlara yardım ederek bir gelir kapısına dönüştürebilirsiniz. Sitenizde kendinize özel tariflerle yaptığınız yemeklerin tariflerini kullanıcılarla paylaşabilir, onlara yeni lezzetler sunabilirsiniz. Tariflerin yanında o yemeği yaparken bir video çekip, kullanıcıların size daha çok bağlanmasını ve yemek yaparken en çok sizin sitenizden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Oyun Blogu

Eğer oyunlara meraklıysanız oynadığınız oyunlarla ilgili bir blog oluşturup, insanlara o oyunda nasıl kendilerini geliştirebileceğini anlatabilirsiniz. Eğer yazılarınızın yanında o oyunları oynarken videolar da çekerseniz, sadece yazı içeren bir siteye göre daha etkili olacaktır. Bu sayede insanları blogunuza daha çok çekebilir ve daha güzel gelir elde edebilirsiniz.

Oyun Geliştirme Blogu

Eğer yazılım alanında oyun geliştirme ile ilgileniyorsanız, oyununuzun geliştirilme aşamalarını insanlarla paylaşabilirsiniz. Oyununuzu hem bir sitede yayınlayıp hem de onu nasıl yaptığınızı anlatırsanız, hem oyunu oynayanlar hem de oyun geliştirmek isteyenler sitenizi ziyaret edecek ve etkileşiminiz artacaktır. Ayrıca oyun geliştirme web siteleri açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir