Kripto Paralar Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Kripto Paralar Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Dünyanın yeni bir siber oluşumun içerisine girmesiyle birlikte sanal para artışları günümüzde olumsuz etkilerini borsa ve sanal bankacılık alanında hissettirmeye başladı. Dünya büyük bir ekonomik krizle baş başa kalabilir diye uyarılarda bulunulmasına rağmen Türkiye’de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında sanal paralar olarak bilinen kripto paraları devlet elleriyle bile oluşturulmaya başlandı. Zaman içerisinde bu oluşumun daha fazla değişim göstermesiyle birlikte ilerleyen süreçte olabilecek bir numaralı senaryolar şunlardır:

1. Dünya Borsasındaki İnanılmaz Düşüşler

Dünya borsasının bir zaman sonra gerçek paranın değiş tokuşunun azalması ile birlikte sıcak paranın dönmemesi nedeniyle ani inişler ve çıkışların meydana gelmesi bekleniyor. Özellikle ülkemizde yaşanan krizler incelendiğinde neden bu gibi durumlar ile baş başa kalındığını daha öncede tespit etmiş bulunuyoruz. Uzmanlar tarafından Türkiye’nin kaynak yetersizliği sorunu ile birlikte sanal dünyada geri kalması demek ilerleyen süreçte oluşabilecek ekonomik krizler karşısında inanılmaz değer düşüklüklerinin yaşanması anlamına geliyor. Ki Türkiye gün itibariyle TL bazında kaybetmiş olduğu değerin oldukça düşük seviyelerde olmasının doların ve euronun eski gücünü yitirmeye başlamasının en büyük nedenlerinden biriside sanal para birimleri yani kripto paraların zararları olarak nitelendirilebilir. Kripto paralar hakkında içerik için tıklayabilirsiniz.
kripto para zararları

2. Para Birimleri Değişiyor Mu?

Kripto paraların hayatımıza girmesi ile beraberinde para birimleri değişecek mi? Kripto paralar gerçek para olacak mı? gibi çeşitli sorular insanlar tarafından sıklıkla sorulmaya başlandı. İlerleyen günler içerisinde ne gibi değişikliklerin olacağını kestirmek ne yazık ki oldukça güçtür. Hele ki teknoloji yarışında Çin Bitcoin kripto parası ile en yüksek değerlere sahip kripto paraya sahipken dünya genelinde yer alan Rusya, ABD, Almanya, Japonya ve İngiltere gibi ekonomi devi ülkeler asla buna müsaade etmeyecektir. Ancak oluşabilecek bir ekonomik kriz karşısında Çin ve diğer sanal para yancısı ülkelerin para birimi olarak bu seçeneklerin hayata geçmesi gerektiği ısrarla talep edilecektir. Ki ilerleyen günlerde bu durumun yaşanması da yaşanmaması da bizleri şaşırtmayacak senaryolardan birisi olmalıdır. Başka bir siteden bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Kripto Paralar İle Ülke Ticaretleri Başlayabilir

Dünya pazarında sıcak para döndürmekten bıkmış usanmış ülkelerin kendi üretimlerini yapamamaları ve belirli miktar parayı hızlı bir şekilde bulamamaları artık ülkeleri bir buhran dönemine sokabiliyor. 1929 yıllarında yaşanan ekonomik kriz sebebi ile ülkemiz de başta olmak üzere dünya borsasının hızla düşüşleri ve yükselişleri nasıl yansıttığını kaç ülkenin borç batağında yok olup gittiğini unutmamak gerekiyor. Ki günümüzde ticaret yapmayı bırakın borçlarını ödeyemedikleri için hiper enflasyon ile mücadele etmeye çalışan ülkeler bulunuyor. Bu yüzden bir an önce duruma çözüm getirilmesi çeşitli alternatif para birimlerine geçiş sağlanabilir. Sıcak paranın döndürülmesi hem uzun bir süreç aldığı için gecikmelerin ekonomik zararlarından kurtulacakları için dünyada bu sorunların tekrar yaşanmaması için kripto paralar ile yeni bir dünya oluşturulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir